Krupka testuje tlačítka pomoci pro seniory

Foto: mpkrupka.eu
  •  

Pilotní projekt pomoci seniorům prostřednictvím tzv. SOS tlačítek v současné době spustila Krupka na Teplicku. Jedná se o zařízení, kterým si senior po zmáčknutí červeného tlačítka dokáže v případě potřeby přivolat pomoc.

„Tato služba by se měla v budoucnu stát nedílnou součástí kvalitního života seniorů v našem městě,“ říká starosta města Zdeněk Matouš.

Do první etapy projektu byl zařazen Dům s pečovatelskou službou v Dlouhé ulici, kde bylo nainstalováno zařízení, které v případě potřeby dokáže zachytit signál z konkrétního tlačítka, a tak si přivolat pomoc.

„Signál z jednotlivých tlačítek se bude zobrazovat na operačním středisku Městské policie Krupka. Zde dojde k vyhodnocení přijatého hlášení, velitel směny strážníků se spojí s konkrétní osobou, která si vyžádala pomoc a dle nastalé situace bude činit nezbytné kroky, které povedou k zajištění pomoci ohrožené osoby,“ popisuje ředitel Městské policie Krupka Jiří Petrák.

Po zkušebním provozu a vyhodnocení projektu dojde ve druhé etapě k vybavení i ostatních Domů s pečovatelskou službou tlačítky SOS. Krupka plánuje ve třetí etapě rozšířit tato SOS tlačítka i mimo Domy s pečovatelskou službou.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*