Kraj si vzal úvěr od České spořitelny

  •  

Ústecký kraj se zadlužil o dalších 1,5 miliardy korun. Zastupitelé koncem října záměr vzít si úvěr schválili a kraj začal o půjčce vyjednávat.  Ve středu 13. prosince podepsal hejtman Oldřich Bubeníček smlouvu o úvěru na roky 2017 – 2021 mezi Ústeckým krajem a Českou spořitelnou. Za Českou spořitelnu smlouvu podepsali Jan Parízek a Martin Vávra.

O záměru přijetí úvěru a výběru banky formou poptávkového řízení rozhodlo krajské zastupitelstvo na svém zasedání již v dubnu tohoto roku.  O uzavření smlouvy se spořitelnou pak zastupitelstvo rozhodlo 11. prosince.

Celková částka úvěru ve výši 1,5 miliardy korun bude čerpána ve dvou objemech s termínem čerpání 2017 – 2021 a maximální splatností do 31. 12. 2031. Účelem úvěru je krytí investičních potřeb kraje v oblasti dopravy, školství a sociálních věcí.

Kraj si půjčí například na opravu ústeckého Benešova mostu, stavbu kampusu řemesel Střední školy stavební a technické v Ústí za 440 milionů, opravy domova pro seniory v Dubí na Teplicku nebo dostavbu areálu školy SŠ stavební v Teplicích za 278 miliónů. Opozice další zadlužení kritizuje, protože kraj už dluh má.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*