Kradl recidivista, je možné, že obětí je mnohem více

  •  

Na okrádání seniorek se specializoval 44letý recidivista, který si své oběti vybíral v různých krajích. Do bytů poškozených žen se vloudil převážně pod záminkou, že jde prověřit vlhkost zdí.

„Uvnitř pak předstíral jejich kontrolu, ženám tvrdil, že mají na zdech plíseň a pod různými záminkami je posílal do vedlejších místností. Jakmile zůstal sám, kradl ze skříní, zásuvek, nebo kabelek peníze a poté se rychle vytratil. Jedná se o protřelého recidivistu, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost už desetkrát odsouzen, z posledního výkonu trestu odnětí svobody byl propuštěn začátkem loňského prosince. Už v lednu a začátkem února okradl první dvě ženy v Teplicích, k dalším se vloudil do bytu v Karlových Varech, Plzni, Chebu a v Kolíně,“ popisuje mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Kriminalisté mají zatím výpovědi šesti okradených žen, které měl připravit o více jak 65 tisíc korun. Muž byl obviněn z přečinů krádeže a porušování domovní svobody a je stíhán vazebně.  Předpokládá se, že se recidivista, jehož identikit svědci sestavili, pohyboval po celé republice a obětí tak může být daleko více. Policie se proto obrací na okradené spoluobčany, ke kterým se pod podobnou legendou někdo vkradl do bytu a připravil je o jejich majetek, aby kontaktovali buď přímo teplickou kriminální policii, nebo podali svědectví prostřednictvím linky 158.

Identikit :


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*