Koronavirus zrušil většinu akcí v Proboštově

  •  

Bohatý kulturní kalendář obce výrazně zredukovala pandemie koronaviru. Z plánovaných akcí proběhl jen Proboštovský Masopust nebo únorové plesy.

Zatím na neurčito byl přesunut Reprezentační ples obce. A vedení obce muselo zrušit i všechny další akce z prvního pololetí. Jako je Pálení čarodějnic, oblíbený Dětský den nebo Antonínskou pouť.

První akcí, která by se mohla uskutečnit, budou 12. září Slavnosti obce. „Zde jsme přikročili k úpravě plánovaného programu. Chceme, aby slavnosti částečně nahradily zrušené akce a byly spíše komunitní záležitostí obyvatel Proboštova a Přítkova. Proto byla odřeknuta vystoupení Michal Tučný Revival či Petra a Elišky Lüftnerových s kapelou. Stejně jako v případě dříve nasmlouvaných umělců na jiné akce, jako je Vochomůrka Fest, jsme se předběžně domluvili, že u nás vystoupí v příštím roce,“ vysvětluje místostarosta obce Roman Nešetřil.

Ani osud plánovaných Slavností obce zatím není jistý. Proběhnou jedině, když bude v té době povolena účast minimálně 500 osob. To stejné se týká oslav 75 let TJ Proboštov, které byly zatím přesunuty ze soboty 13. června na neděli 13. září.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*