Kontroly bílinských strážníků v období dušiček měly smysl

Hřbitov - il. foto
  •  

Časté kontroly hlídek bílinských strážníků i dohled mobilní kamery zajistily bezpečí pro návštěvníky městského hřbitova o letošních dušičkách. Strážníci nemuseli v týdnu na přelomu října a listopadu řešit ani jeden problém.

“Lidé, kteří chodí na hřbitov uctívat památku zesnulých, rozhodně nechtějí řešit trable s vykradeným autem a ani tam nechtějí chodit ve strachu. To si moc dobře uvědomujeme a naší snahou tedy bylo mít hřbitov co nejvíce pod dohledem. Kontroly hlídek byly časté, ale namátkové, kamera prostor snímala nepřetržitě. Prevence se tedy ukázala velmi účinnou ochranou,” potvrdil ředitel Městské policie Bílina Petr Kollár.

Mobilní kamera pořízená díky dotaci a z rozpočtu města ze hřbitova jen tak nezmizí.

“Naše kontroly samozřejmě nekončí ani po dušičkách. Hlídky budou stále namátkově hřbitov navštěvovat a kameru na místě také ponecháme,” dodal ředitel s tím, že nyní se budou zaměřovat nejen na bezpečí obyvatel a jejich majetku, ale také na zloděje, kteří by chtěli krást nebo poškozovat výzdobu z hrobů.

Výhodou nové kamery je právě její mobilita. Flexibilně se může umístit na místa, kde je to zrovna zapotřebí a není tam umístěná statická kamera, například tedy zmiňovaný hřbitov nebo v létě koupaliště.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*