Konec pracovního roku v Arkadii

Foto: Josef Hon
  •  

Nejvýznamnější prodejní akce hektického adventu jsou úspěšně za námi, a tak i v chráněných dílnách Arkadie nastalo zklidnění. Zaměstnanci, žáci školy i klienti sociálních služeb se sešli v Bartholomeus Gallery-Café, aby si poslechli vánoční koncert hudebního souboru Arkadie a spolu s jeho protagonisty si zazpívali několik koled. Je to jediná příležitost v roce, kdy se lidé ze všech středisek Arkadie, včetně žáků školy, mají příležitost setkat.

Následovalo posezení kolektivů jednotlivých středisek. Některé kolektivy využijí příští dny k čerpání dovolené a tak šlo o poslední setkání v tomto roce. Tak se sešli i zaměstnanci dílny v Kollárově ulici, kde se vyrábí svíčky, textilní výrobky a zpracovává se novinový papír. Stoly, na kterých se běžně mění noviny v zajímavé košíky, posloužily jako tabule plná z domovů přinesených dobrot a nastala vzájemná výměna dárků.

Tuhle chvíli si vybrala milá návštěva. Ohlásili se Vilém Kunz, CSR manažér FK Teplice a vedoucí A týmu tohoto klubu, Tepličanům dobře známý, Pavel Verbíř. Třem zaměstnancům dílny, fanouškům teplických fotbalistů, přinesli totiž také dárky.

„Finanční částku dali dohromady hráči z kabiny A týmu,“ říká Pavel Verbíř, který tento tým vede. „Láďu už známe z předchozích setkání a chtěli jsme mu udělat radost, tak jsme mu koupili radiopřijímač s MP3 přehrávačem. Radost jsme snad dárky udělali i slečnám Heleně a Ivaně.“ Tepličtí fotbalisté chtějí patřit mezi ty, kdo myslí i na lidi, kteří měli v životě méně štěstí. A kamarádi z Arkadie se jim to snaží oplatit nejen fanděním. Vznikají tu například náramky vítězství, složené ze žlutých a modrých korálků. Předvánoční setkání bylo jen jedním z mnoha korálků jejich pomoci handicapovaným. Láďa a další kamarádi a kamarádky z Arkadie se již těší na další setkání. (joho)

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*