Klub Leonidas úspěšný na Evropském šampionátu

  •  

Více než pět set thaiboxerů se zúčastnilo Evropského šampionátu IFMA  EMF v turecké Antalyi. Poprvé dostali bojovníci z dubského klubu Leonidas šanci reprezentovat republiku na nejvyšších soutěžích evropské a světové organizace IFMA.

Prezident C.M.T.A. Petr Ottich a reprezentační trenéři Jiří Mejstřík a Jaroslav Hodina vybrali jako novou posilu českého týmu – Matěje Šimůnka (10 let), Daniela Homiče (14 let), Branislava Tomáše (14 let) a Davida Štajnce (15 let). Nejen dubští borci, ale i jejich trenér byl vybrán jako druhý trenér reprezentace, pro jeho velké zkušenosti s vedením mládeže.

„Pro náš klub je to veliká sláva a posunutí do dalšího žebříčku, pro chlapce pak splnění jejich snu, kterým je reprezentovat republiku na největších světových akcích jako jsou evropské a světové poháry, mistrovství a nakonec i olympijské hry – od roku 2016 bylo Muay Thai uznáno sportem olympijským. Do Turecka kromě našich chlapců a mě jela ještě republiková výprava v podání Jiřího Mejstříka (hlavní trenér reprezentace), Petra Otticha (presidenta C.M.T.A) a další bojovníci a bojovnice z České republiky – Tobiáš Barták (13 let), Martin Petráš (15 let), Marek Rádl (15 let), Lucie Aubrechová  (17 let), Jana Škachová  (14 let). Bojovalo se ve vyřazovacích osmičkových pyramidách. I když byla výprava úspěšná, na zlato jsme bohužel nedosáhli. Zápasové zkušenosti soupeřů na IFMA jsou obrovské, bojují s 50 i více zápasy na svém kontě,“ říká trenér Ladislav Horejš.

Medaile však vybojovali všichni. Matěje Šimůnka v boji o finále vyřadil Adzerbajdžánec a Matěj si domu dovezl stříbro. Jedním z nováčků v zápasení v ČR byl Daniel Homič. Ten měl na kontě pouze 5 zápasu, ale 3 nich vyhrál KO, tak dostal šanci se zde ukázat a povedlo se. Dan se dostal až do semifinále, kde ho pak bohužel vyřadil moldavský bojovník, který pak i celou pyramidu vyhrál. Dan dovezl domů stříbro.

Dva nejzkušenější bojovníci také postoupili. Branislav Tomáš se v semifinále střetl s Izraelcem. Zápas byl hodně vyrovnaný, i když měl Izraelec n kontě více jak dvojnásobek zápasů, tak první kolo se Braňovi podařilo vyhrát. Pak Izraelec změnil taktiku a náš borec již nestihl reagovat, druhé a třetí kolo vyhrál soupeř. Braník si tedy odvezl bronz. Izraelec také vyhrál celou pyramidu.

Dalším bojovníkem byl David Štajnc, který se v semifinále setkal s domácím borcem. David musel třetí kolo odboxovat se zlomenou kůstkou v kotníku, ale i přes velkou Davidovu houževnatost a rvavost rozhodčí zvedli ruku domácímu borci a David se musel spokojit s bronzovou medailí.

Ostatní bojovníci českého týmu také bodovali – Tobiáš Barták, Marek Rádl, Lucie Aubrechová si vybojovali stříbro, dále pak Jana Škachová bronz a Martin Petráš bohužel nepostoupil z osmifinále.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*