Kdyby to křuplo, dal bych jedničku

  •  

Restaurace Pod Kaštany v Krupce nabízí během slunečného jarního dne příjemné posezení. Při své cestě kolem oceňuji, že tu mají vlastní parkoviště. Auto stavím jen několik metrů od vchodu do restaurace.

Ačkoli je docela teplo a mnozí hosté se nechali vylákat poledním sluncem ven, rozhoduji se pro vnitřní prostor restaurace. Prvních pět minut jsem zde sám, později přijdou i jiní strávníci. Na první pohled jde o moderně zařízenou restauraci, je tu čisto a oceňuji i všechna potřebná ochucovadla včetně balených párátek na stole.

Číšnice přináší jídelní lístek, ani do něho moc nekoukám, protože jsem si vybral již předem na internetu. Pečené vykostěné koleno se zelím a knedlíkem nenechá chladného mnohého muže. Dostanu i nabídku nealko piva, ale ač mne mnozí zkritizují, objednávám si kofolu. A samozřejmě polévku, kterou mají v menu každý den se třemi hotovkami.

Na pití a polévku nečekám. Líbí se mi velký hluboký talíř, který dostávám – po mnoha miskách vítaná změna. Kuřecí vývar se šunkovým svítkem mi opravdu chutná, v polévce jsou i houstičky. Sním vše. Když čekám na druhé jídlo, kontroluji wifi. Je zde, ale zaheslovaná. Na heslo nemám šanci se zeptat, protože téměř okamžitě dostávám jídlo a soustředím se na něj.

Porce je velká se třemi houskovými a třemi bramborovými knedlíky. První ochutnám zelí, je dobře ochucené. Pečené koleno je trošku zklamání. Kůrka na něm byla opečená, ale není křupavá, zgumovatěla. Možná kus masa ležel již nějakou dobu v ohřívací nádobě. Je dobré, měkké, ale to křupnutí mi prostě k dokonalosti chybí.

Všechno sním a požádám o účet, je na něm částka 119 korun, což za podobný oběd je přívětivá cena. Kontrola času mi říká, že jídlo mi od vstupu do restaurace trvalo 22 minut. Velmi slušný čas, tady jsem nečekal. I kontrola toalet dopadá na výbornou, jsou čisté a moderně zařízené. V chodbě k WC mají dokonce přebalovací stolek


  •  

1 komentář u Kdyby to křuplo, dal bych jedničku

  1. K recencnimu článku v kategorii „gastronimie“ v časopise „ŽÍT TEPLICE“ bych dodala: K příjemnému posezení je nutno zminit,ze pro děti je tam nejen hřiště ale i zvířátka takze o zábavu postaráno: -) Zmiňované parkoviště je navíc snímáno kamerami: -) Zmiňovaná wifi je jak v restauraci tak v hotelu a běží skvěle, žádný zpomaleny film:-) K prebalovacimu stolku nechybí ani zidlicky na krmení pro děti a batolata :-) Jsem tam minimalne jednou týdně na menicku jejich, takže mam služby zmaknuty, proto to komentuji pomalu jak kdybych tam delala :-)))) Fakt doporučuju!

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*