Kanárské ostrovy jak je možná neznáte

  •  

Teplické muzeum zve na přednášku české hudebnice Moniky Srncové s názvem Kanárské ostrovy a jejich odvrácená tvář. Přijďte poznat ostrovy z pohledu domorodce. Přednáška se uskuteční v pátek 10. března od 17:00 hodin v Místnosti pro návštěvníky teplického zámku.

Monika Srncová přilétá zpět do České republiky realizovat měsíční turné cestovatelských a kulturních přednášek o Kanárských ostrovech, kde našla před 20 lety svůj druhý domov. Cílem besed je přiblížit ostrovy z pohledu domorodce a představit nejen některé hudební nástroje, ale i kulturní krásy, které běžnému turistovi zůstávají skryty. Zmíněn bude také význam Kanárských ostrovů v historicko-kulturním vývoji Španělska a Latinské Ameriky. Na závěr přednášky bude prostor pro otázky a prohlídku místních hudebních nástrojů.

Turné je určeno k podpoře financování projektu „Šuhajky“, který si klade za cíl dokumentovat a vzájemně prezentovat tradiční kulturní dědictví České republiky v zahraničí. V rámci přednášky bude možné projekt podpořit a získat předměty tradiční lidové výroby, jako například velikonoční kraslice, výrobky z kukuřičného šustí nebo zdobené technikou modrotisku, keramiku či publikace věnované lidové hudbě a folklóru Čech, Moravy a Slezska. Vstupné je 50 korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*