Jiří Štábl: Prosadili jsme financování klubu pro seniory

  •  

Ve dnech 23. a 24. září 2022 se budeme s číslem 4 znovu ucházet o vaše hlasy. S vaší podporou bychom rádi pokračovali v rozdělané práci – pro vás, pro obyvatele našeho města.

Hned od počátku našeho působení ve vedení města jsme aktivně přistoupili k řešení otázek týkajících se sociální oblasti, zejména k podpoře našich seniorů. Při setkávání se seniory vyplynul zájem o vytvoření důstojného místa pro různorodé aktivity seniorů. Tento záměr jsme považovali za velmi důležitý, protože sociální kontakt, mezigenerační setkávání a osobní rozvoj této skupiny našich obyvatel byl dosud opomíjen. Proto jsme prosadili financování a fungování klubu pro seniory – prostoru pro setkávání seniorů a seniorských organizací.

Důležitá pro nás je také spolupráce s neziskovými organizacemi v sociální oblasti. Podíleli jsme se například na finanční podpoře potřebné k vybudování nízkoprahového denního centra, které se zaměřuje na lidi bez domova a na osoby v tíživé sociální situaci. V současné době spolupracujeme s neziskovým sektorem na připravovaném projektu, který by měl přinést další možnosti zejména v oblasti dostupnějšího bydlení pro osoby s obtížnějším přístupem na trh s bydlením.

V době náročných krizových situací jsme také byli schopni zajistit Tepličanům potřebné a dostupné služby. Zřídili jsme bezbariérové centrum, kde bylo možné nechat se v době pandemie očkovat. Naši občané měli možnost navštívit toto centrum i bez předchozího objednání, což výrazně ulehčilo a pomohlo obyvatelům našeho města v této nelehké době. Senioři bydlící v teplických domech pro seniory pak měli zajištěnou možnost nechat se očkovat přímo v jejich bydlišti.

Vážíme si a plně podporujeme také práci všech našich kolegů v oblasti školství. Díky spolupráci s teplickými mateřskými školami se nám podařilo vytvořit nové kapacity. Zajistili jsme tak dostatek míst pro děti od tří let. V následujícím období plánujeme zvýšit dostupnost našich mateřských škol a umožnit tím rodinám s dětmi, aby zde našly veškeré zázemí potřebné ke kvalitnímu životu.

Jiří Štábl, náměstek primátora a lídr ANO 2011


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*