Jednání o prodeji Hadích lázní se zastavila

  •  

Rekonstrukce zchátralých Hadích lázní, které jsou památkově chráněné, je v nedohlednu. Podle posudku města mají cenu 6,6 milionu korun, ale developer Jaroslav Třešňák za ně chce ale 18 milionů. Podle primátora Hynka Hanzy jednání o prodeji stagnují.

Jak pokračují jednání o koupi Hadích lázní městem?

Jednání nepokračují. Město usnesením zastupitelstva rozhodlo o vůli nemovitost Hadích lázní koupit a nabídlo kupní cenu. Při osobním jednání s panem Třešňákem mi však bylo sděleno, že za odhadní cenu nemá vůli nemovitost prodat. Zároveň mi bylo sděleno, že nemovitost opraví, respektive dá do pořádku vnější obálku nemovitosti. Bohužel ani v tomto směru se doposud nic nestalo.

Kdyby se dohodnout podařilo. Máte představu, na kolik by přišla rekonstrukce?

Sanace budovy by odhadem stála desítky milionů korun. Bližší rozbor zatím nebyl rozpracován z výše uvedených důvodů. Motivací města byla prvotně záchrana budovy, sanace a minimální zásah do dispozic s tím, že by v místě mohl být částečně gastroprovoz ve stylu kavárny s terasou, zázemí pro Mušli a ve zbytku nemovitosti například Muzeum lázeňství v moderním pojetí se zapojením virtuální reality a moderních informačních technologií. Ovšem dále jsme náš záměr ne-rozvíjeli, protože jsme se v jednání nikam neposunuli. Záleží na majiteli, zda opět vstoupí do jednání s městem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*