Jedinečná Krampus show míří do Teplic

  •  

Mohutné kožichy, děsivé masky a velký pekelný rachot. To je Krampus show, která poprvé zamíří přímo do centra Teplic. V neděli 25. listopadu navštíví Teplice věhlasná skupina Krampus-Čerti ze severu.

„Jsme si dobře vědomi, že o tuto událost je a bude mimořádný zájem, proto jsme se rozhodli, že trasa pochodu nebude pouze přímo v našem centru, ale i před ním,“ říká manažer Obchodního centra Fontána Karel Schön.

„Trasa bude začínat ve  Fontáně, skupina čertů projde hlavní pasáží a zamíří do Krupské ulice. Odtud půjde v připraveném koridoru podél obchodního centra ve směru do spodní části náměstí Svobody ke kruhovému objezdu. Následovat bude přesun ke spodnímu vchodu k prodejně Albert. Poté se celý průvod přesune znovu do prvního patra, kde čerti na hlavní pasáži udělají připravené kolečko a zase na rok zmizí v hlubinách pekla,“ říká k připravené trase Karel Schön.

Celá trasa bude ohraničena plotovými zábranami a to z důvodu bezpečnosti, jak čertů, tak hlavně všech návštěvníků.

„Protože je v očekávání návštěva několika tisíc lidí, rád bych požádal všechny obyvatele města i jeho návštěvníky, aby se rozmístili po celé trase připraveného pochodu čertů. Je samozřejmé, že ne každý se dostane až k zábranám, ale i při koncertu jsou lepší a horší místa,“ dodává Karel Schön.

Krampus je alpským strašidlem, označuje rohatou antropomorfní figuru, která v rakouském a jihoněmeckém folklóru odpovídá českému čertovi, průvodci sv. Mikuláše. Starověká tradice Krampusu se z rakouských Alp postupně rozšířila do celého Rakouska a postupně i do okolních států – Německa, Slovinska, Maďarska, severní Itálie a Chorvatska. Jméno Krampus vzniklo z rakouského „krampas“ označujícího něco neživého.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*