Jarošíka střídá Frťala

  •  

Novým hlavním trenérem A mužstva FK Teplice se stává Zdenko Frťala, dosavadní šéftrenér mládeže. Frťala převezme tým žlutomodrých v boji o ligovou záchranu. „Zdenko Frťala byl pro nás v tomto směru prioritním řešením a nakonec také jednoznačnou volbou. Vnitřní prostředí a chod klubu zná ze svého působení u naší mládeže dokonale a právě to by mu mělo velmi složitou sportovní situaci našeho A-týmu alespoň trochu ulehčit,“ vysvětluje ředitel klubu Rudolf Řepka.

Bývalá dlouholetá opora Teplic Frťala odehrál ve své kariéře ve žlutomodrém dresu celkem 237 soutěžních utkání. Po konci kariéry působil nejprve jako asistent Michala Bílka v Blšanech, Plzni a pražské Spartě, následně poté jako trenér B mužstva a asistent v Teplicích. Jako hlavní trenér se výrazně prosadil ve Varnsdorfu, který dovedl až na postupové příčky ve druhé lize, vedl také Podbrezovou, Jablonec a Hradec Králové, který pomohl vrátit do FORTUNA:LIGY. Po postupu s Hradcem se rozhodl pro návrat do Teplic, kde v létě 2021 převzal pozici šéftrenéra mládeže.

Přípravu na nedělní velmi důležitý duel s Brnem zahájí nový trenér s týmem v úterý. “Jsem připraven na sebe vzít velkou zodpovědnost, působím v klubu druhým rokem a jsem vděčný, že klub zvolil mě za hlavního trenéra. Jako první budu chtít mluvit se všemi hráči, protože momentálně to bude hodně o mentálním nastavení. Naším primárním úkolem bude nastavit kabinu, že nás čeká závěr ligy a v každém zápase se budeme chtít prezentovat stylem hry, aby fanoušci odcházeli ze zápasů s pocitem, že hráči nechali na hřišti všechno,“ říká nový trenér FK Teplice.

Spolu s Frťalou k A mužstvu přejdou jako jeho asistenti dosavadní trenéři dorostu U19 Ondřej Prášil a Jan Rezek. Trenérem brankářů bude dosavadní kouč gólmanů z klubové akademie Přemysl Lipš, novým kondičním trenérem pak Václav Polák, který byl kondičním trenérem Teplic již za trenérů Ščasného a Rady, následně pak působil dlouho v pražské Spartě. “Jsou to lidé, kteří jsou fotbalu oddaní. Jsou s fotbalem spjatí, mají ho ve svém DNA a věřím, že se maximálně přičiníme o to, aby tento klub s bohatou historií na dřívější úspěchy navázal,” dodává Frťala.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*