Japonci v AGC: Zájem o výrobu skla, školu i fotbal

  •  

Výroba pokovených skel nebo specifika výroby autoskel pro japonské automobilky – to zajímalo nového japonského velvyslance Kaoru Shimazakiho. Velvyslanec s více než 20 zástupci japonských firem navštívil závody skupiny AGC v Teplicích a Chudeřicích. Mimo to se také skupina japonských podnikatelů zajímala při návštěvě Střední školy AGC o systém výuky robotiky. Ve fotbalovém klubu FK Teplice pak ocenili především dlouhodobou péči o děti a mládež.

„Japonsko patří mezi největší zahraniční investory u nás. Také naše výrobní závody v České republice jsou součástí japonské skupiny AGC, která je největším světovým výrobcem plochého skla. Proto je pro nás důležité udržovat blízké vztahy s japonskými organizacemi a firmami působícími v ČR. Jsem velmi rád, že o skupinu AGC projevil zájem také pan Kaoru Shimazaki, který je od června novým japonským velvyslancem u nás,“ řekl Libor Sehnal, manažer pro lidské zdroje AGC Flat Glass Czech.

Japonského velvyslance na Teplicku doprovázeli také Ichiro Higuchi, předseda Japonské obchodní komory nebo zástupci firem AMCON Europe, Daikin Industries Czech Republic, Kajima Czech Design and Constructions, KPMG nebo YUSEN Logistics Czech.

„Některé z firem zajímala například možná spolupráce s naší střední školou. Zaujal je především systém výuky robotiky ve speciálně vybavených třídách,“ doplnil Libor Sehnal. Dodal, že šlo o vůbec největší skupinu zástupců japonských firem na Teplicku.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*