Jak vydělat na internetu i fuckupy úspěšných

  •  

Inovační centrum Ústeckého kraje u příležitosti svého druhého výročí zve na akce na podporu podnikání.

Umělá inteligence a internet věcí, samořiditelná auta a čím se budou „za volantem“ bavit řidiči, anebo jak se vydělává na internetu, online hrách a sociálních sítích, o tom bude již druhý ročník festivalu startupů Festup, který se koná 4. října v prostorách MFC UJEP a pořádá jej Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK). Na večer téhož dne pak do ústeckého Hraničáře sezvalo pět úspěšných, aby v celosvětově populárním formátu Fuckup Night vyprávěli o svých selháních a průšvizích.

Inovační centrum Ústeckého kraje oslaví ve středu 4. října 2. výročí svého vzniku hned třemi akcemi na podporu a motivaci k podnikání. Hned z rána v 8.30 zahájí ve vědecké knihovně UJEP motivační Snídaní šampionů Junior, jejímž hostem bude zakladatel úspěšného kavárenského řetězce Lagarto Jan Hawelka. Ten účastníky naladí na již druhý ročník festivalu startupů Festup, který začne od 10.00 v prostorách nedalekého Multifunkčního centra Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí na Labem. Festival bude na téma, jak se vydělává na síti – internetu a sociálních sítích – a jaká je jejich budoucnost.

Umělá inteligence, nejznámější český youtuber a auta bez řidiče

„Účastníky Festupu čeká hned několik zajímavých hostů – o umělé inteligenci bude mluvit například zástupce firmy IBM David Kadleček, rub i líc vydělávání na druhé nejpoužívanější sociální síti světa ukáže jeden z nejúspěšnějších českých youtuberů Jirka Král, v sekci věnované podnikání žen přivítáme jednu z průkopnic a propagátorek žen v IT byznysu Ditu Přikrylovou a zástupce společnosti Valeo přiveze na půdu univerzity ukázat samořiditelné auto,“ snaží se nalákat Tereza Váňová, která má v ICUK pořádání festivalu na starosti.

Program festivalu nebude plný jen zajímavých hostů a přednášek, pro účastníky budou připraveny interaktivní stánky technologických firem (např. virtuální realita nebo herní aplikace), o občerstvení se postarají skvělé food startupy a ICUK ve spolupráci s Českou spořitelnou připravil pro účastníky soutěž podnikatelských nápadů.

„Jedinci i studentské týmy si budou moci otestovat, zda by jejich nápad uspěl v reálném podnikání. Bude to ´bojovka´, kde budou své nápady pilovat podle doporučení těch nejzkušenějších, shánět si pro ně body od prvních zákazníků a budou se snažit přesvědčit i investora. Ty nejlepší si pak stáhneme do našeho podnikatelského inkubátoru – tedy vzdělávacího a mentorského programu pro začínající podnikatele,“ říká Tereza Váňová z Inovačního centra a doplňuje: „Cílíme sice na spíše na studenty univerzity a středních škol, ale své si na festivalu najde i širší veřejnost, ostatně vstupné je zdarma.“ Celý program festivalu lze najít na www.festup.cz.

Selhání a průšvihy úspěšných

Na večer téhož dne – středu 4. října – přichystalo Inovační centrum Ústeckého kraje další celosvětově velmi oblíbený pořad, a sice Fuckup Night. Večer, v němž o svých selháních a neúspěších s nadhledem a humorem vyprávějí úspěšní lidé.

Pozvání tentokrát přijali například Jana Zielinski, zakladatelka a ředitelka nejúspěšnější středoevropské designové přehlídky Designblok, o svůj fuckup se podělí Jan Straka z veleúspěšného startupu Clever Minds, který nedávno udělal díru do světa s promyšlenými designovými diáři, anebo třeba dvojice kadaňských studentů Jakub Jan Fiala a Ondřej Kočan, které nebavily současné učebnice angličtiny a tak si udělali vlastní a získali za ni spoustu cen i zařazení do žebříčku nejlepších evropských inovátorů. Úplný seznam hostů najdete na webu www.icuk.cz.

„Smyslem večerů Fuckup Night je ukázat, že selhání patří k životu i podnikání a netřeba se ho bát. Je ale důležité se z něj poučit. Ti nejúspěšnější z nich jich mají za sebou často i více,“ dodává na závěr Tomáš Siviček, ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje, které téměř v den svého druhého výročí vzniku všechny tři akce pořádá. Večer Fuckup Night začíná 4. října od 19.00 v ústeckém Veřejném sále Hraničář, kde lze rovněž koupit vstupenky.

Mediálním partnerem festivalu startupů Festup i večera Fuckup Night jsou Žít Ústí a Žít Teplice, Tyinternety.cz a Český rozhlas Sever.

O Inovačním centru Ústeckého kraje

Inovační centrum Ústeckého kraje přispívá k pozitivní proměně regionu a jeho vyšší konkurenceschopnosti podporou inovací, podnikání a podnikavosti. Pomáhá firmám ve všech fázích vývoje s inovacemi a začínajícím podnikatelům s rozvojem jejich byznysu. Pomáhá najít investory a propojovat akademickou a komerční sféru. Stojí například za dosud největším smluvním výzkumem mezi Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně a globální společností Valeo, administruje dotační program Inovační vouchery Ústeckého kraje a jeho inkubační vzdělávací program StartUp Go ročně absolvuje na dvě desítky nových či začínajících firem. Inovační centrum Ústeckého kraje založily na podzim roku 2015 Ústecký kraj, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*