Irská hudba v teplickém Jazz Clubu

  •  

Zajděte si do Jazz Clubu na irskou hudbu. Koncert se uskuteční 21. října od 20:00 hodin. Vstupné je 140 korun. Skupina Shannon – Irish Music hraje irskou hudbu přesně takovou, jakou nabízí „Smaragdový ostrov“, což si kapela ověřila na své společné cestě po Irsku v roce 2008, kde si zahrála s nejedním irským muzikantem a procestovala irský ostrov doslova křížem krážem, od Dublinu po Galway.

Shannon letošní rok oslaví 17 let na české scéně. Skupina vystupuje nejen u nás, ale také v zahraničí, např. Rakousko, Maďarsko, Slovensko. Asi největším úspěchem bylo společné vystoupení s irskou legendou Altan v pražské T-Mobile Aréně v roce 2007. Hudbu v podání skupiny Shannon jste mohli slyšet např .i v divadelní hře Hrdina Západu, kterou uvádělo divadlo Činoherní Klub v Praze v padesáti reprízách.

Skupina natočila tři řadová alba – Poor but Happy /2002/, Sláinte! /2006/ a Lounge… /2011/. Shannon hraje irskou hudbu svým strhujícím způsobem za respektování všech ornamentů a ozdob melodie. V jeho nástrojovém obsazení najdete housle, irský box (akordeon), kytaru v tradičním ladění, bodhrán, celé doplněno bezpražcovou baskytarou. Kromě svižných tanečních setů – reelů, jigů a polek, zazní i písně v angličtině. Shannon – Irish music, to je prostě Irsko jak má bejt.

Zdroj: Jazz Club Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*