Infocentrum ledvické Elektrárny hlásí 30 000 návštěvníka

  •  

Štěpánka Kvasničková z teplické ZŠ Edisonova se 11. dubna stala 30 000 návštěvnicí Informačního centra v Elektrárně Ledvice.  Elektrárnu navštívila spolu s dalšími spolužáky ze 4. B v rámci výuky přírodovědy a měla to štěstí, že si před kinosálem sáhla pro 3D brýle jako 21. v pořadí. Přesně tolik návštěvníků totiž chybělo infocentru do magické trojky se čtyřmi nulami.

Žákyně 4. B si tak krom nevšedních zážitků odvezla domů i vak na záda plný reklamních předmětů, například s lahví na pití, reflexním páskem, tričkem, pastelkami, slunečními brýlemi či penálem.  „Jsem hodně překvapená. Sáhla jsem pro brýle bezmyšlenkovitě, za mnou už byla jen paní učitelka. Z dárků mám velkou radost,“ řekla s nefalšovanou radostí Štěpánka. V infocentru se jí, stejně jako ostatním, líbilo. „Moc pěkný je 3D film. Vše v něm bylo tak opravdové a jako živé. Ještě se těším na rozhlednu.“

Informační centrum Elektrárny Ledvice je jediné v republice, které přibližuje vznik a historický vývoj klasické energetiky až po současnost. Veřejnosti bylo zpřístupněno v listopadu 2009. Otevřeno je od úterý do soboty od 8 do 16 hodin. Exkurzi, zvláště spojenou s výstupem na rozhlednu, je nutné si domluvit předem na telefonním čísle 411 102 313, případně e-mailem infocentrum.ele@cez.cz.

„Kromě interaktivní expozice, přibližující virtuálně nejmodernější a tudíž i vysoce ekologickou uhelnou elektrárnu, je zde k vidění jak probíhá fotosyntéza a unikátní 3D film přibližující historii výroby elektřiny. Začíná vznikem Vesmíru, tedy Velkým třeskem a končí závěrečným rozsvícením žárovky v domácnosti. Vše je v něm jako živé, například na různé dinosaury se dá doslova sáhnout. Pro nejmenší máme i speciální expozici nazvanou Hrátky s permoníky,“ poznamenala Jana Muraňská, průvodkyně infocentra.

Její kolegyně Dana Daňková k tomu ještě dodala: „Veliký zájem je o návštěvu rozhledny, která je nejvyšší v České republice. Je totiž umístěna na jedné z podpůrných věží kotelny Nového zdroje ve výšce 140 metrů. Veřejnosti byla zpřístupněna prakticky před rokem a zatím přilákala více než 8 000 zájemců o výstup a pohled z ptačí perspektivy na široké okolí elektrárny.“


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*