Hynek Hanza: Spousty známých potkám na Lázeňské

  •  

Tradičně se poslední květnový víkend v Teplicích ponese ve znamení největší kulturně společenské akce – 865. zahájení lázeňské sezony. Na několika stage vystoupí desítky umělců, pořadatelé lákají zejména na Xindla X, ústecké UDG, Marthu a Tenu nebo teplickou partu Motorband. Pro primátora Hynka Hanzu bude letošní Lázeňská trošku jiná – poprvé na ní bude v roli prvního muže města.

Jak vlastně Lázeňskou vnímáte?

Zahájení lázeňské sezony je největší kulturně společenskou akcí města v roce. Tento několikadenní festival kultury, zábavy, jídla a pití pro všechny věkové generace se stal tradičním podnikem města, na který se těší mnoho lidí nejen z Teplic, ale i širokého okolí. Osobně vnímám tuto akci jako možnost setkávání lidí při dobré hudbě a u dobrého jídla a pití. V dnešní době, kdy lidé čím dál víc tráví volný čas u počítačů a televizí, je tak tato akce významným lákadlem, proč jít ven a trochu se poveselit.

Každoročně právě díky Lázeňské potkám spousty známých, které jsem neměl šanci v průběhu roku potkat, a to mě těší. Zároveň i možnost najít si to své mezi nabízeným programem bez nutnosti platit vstupné je jistě významným lákadlem proč lidé hojně tuto akci navštěvují a neváhají při tom cestovat desítky kilometrů.

Bude pro vás osobně letošní Lázeňská jiná, když jste poprvé v roli primátora?

Částečně ano. Přeci jen mě čekají nějaké společenské povinnosti při zahájení a v průběhu akce. Nicméně určitě si najdu dostatek času projít se s rodinou po Lázeňské, opět neodolat dětským lákadlům ve formě atrakcí, poslechnout si dobrou hudbu a dát si k tomu pivo a něco dobrého k jídlu. Prostě takový každoroční standard.

Loni jste na Lázeňské čepoval pivo. Chystáte i letos nějaké zpestření?

Možná… :-)

Lázeňskou doprovázejí i problémy s dopravními uzavírkami a zvýšená bezpečnost. Jaké to bude letos?

Organizaci dopravy včetně zabezpečení akce připravujeme dlouhou dobu. Návštěvníci mohou očekávat stejná dopravní a bezpečnostní omezení jako v předcházejících letech. Samozřejmě se omlouváme za dopravní komplikace, které snad budou vyváženy bohatým programem a bezpečím účastníků zahájení lázeňské sezony.

Hlavní kulturní sezona ve městě pokračuje projektem Živé Teplice. Co si z něj nenecháte ujít?

Zcela jistě Malou Paříž. Tento projekt Antonína Moravce město dlouhodobě podporuje a osobně mi přijde úžasné, že se každou neděli v průběhu letní sezony koná venkovní kulturní akce s bohatým programem a bez vstupného.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*