Hřbitovy během Dušiček ohlídají strážníci

Hřbitov - il. foto
  •  

Svátek Všech svatých se blíží. Tradičně přivádí na hřbitovy stovky lidí. Strážníci i policisté proto budou v pohotovosti. Důvodem je zajištění bezpečnosti návštěvníků hřbitova, jejichž počet v období Dušiček velmi narůstá, a také předcházení různým vandalským činům nebo krádežím.

„Do prostoru horní brány jsme umístili mobilní kameru, díky které bude mít operátor dohled na horní vstup, parkoviště a přilehlou komunikaci. Dohled nad spodní částí u hřbitova zajistí kamera, která je trvale umístěná u křižovatky v ulici Mostecká a Boženy Němcové,“ uvedl ředitel Městské policie Bílina Radim Bartoš.

Hlídky strážníků budou hřbitov i okolí navštěvovat často a namátkově. „Rovněž využijeme naše asistenty prevence kriminality, kteří budou také vykonávat pěší pochůzkovou činnost v uvedených místech a v nutných případech přivolají hlídku městské policie,“ doplnil ředitel.

Městská policie doporučuje návštěvníkům hřbitova, aby si na své věci dávali pozor a nenechávali je bez dohledu. Také je důležité, aby své cennosti nenechávali v zaparkovaných autech. Tam by neměl být viditelně umístěn ani nákup nebo jiné předměty v taškách. Strážníci uvítají, když si lidé budou všímat i jiných návštěvníků a v případě, že uvidí podezřelou osobu, přivolají hlídku.

Návštěvníci, kteří ke hřbitovu přijedou autem, musí myslet na správné parkování. „Rozhodně by neměli parkovat v křižovatce v dolním prostoru hřbitova, nebránit výjezdu jiných vozů, netvořit překážku v silničním provozu. Měli by se chovat ohleduplně k ostatním řidičům i k chodcům. Neradi bychom řešili mnohdy zbytečné přestupky v dopravě, a tím rušili pietu tohoto období, “ upozornil Radim Bartoš. Městský hřbitov v Bílině bude od 31. října do 3. listopadu otevřený denně od 8:00 do 19:00 hodin.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*