Horko trápí i zvířata. Stín, voda a odpočinek jsou nutností

  •  

Vlna veder, která nás zasáhla v posledních dnech, ovlivňuje i život v ústecké zoologické zahradě. „Při vysokých teplotách neoplývají přílišnou aktivitou ani zvířata. Polehávají a odpočívají ve stínu, některá si pro pobyt vybírají spíše vnitřní expozice, kde je přece jen poněkud chladněji,“ říká tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.

„Chovatelé samozřejmě věnují zvýšenou pozornost tomu, aby zvířata měla neustálý přístup k vodě, ať již pomocí automatických napáječek či v miskách nebo korytech. Některé druhy vázané na vodu mají ve svých expozicích i bazény nebo průtočnou vodu, takže této možnosti využívají. Ve spodní části zoo to jsou tuleni, tučňáci, vydry či tapír čabrakový, v horní části zoo lze pravidelně sledovat při koupeli naši slonici Delhi, kterou vždy odpoledne místo cvičení chovatelé zavádějí do jezírka ve výběhu,“ pokračuje Věra Vrabcová.

„Důležitý je přísun vody a dostatek příležitosti schovat se do stínu,“ navazuje vedoucí zoologického úseku Lukáš Štěrba. „Některé výběhy kropíme či mlžíme, aby se osvěžil vzduch a místo, kde se pak zvířata pohybují či odpočívají. Některé druhy chovatelé ochlazují sprchováním, což s oblibou přijímají třeba alpaky, které se pod proudem vody z hadice přímo vyžívají,“ doplňuje zoolog.

Kromě zvířat myslí zoo i na své návštěvníky. Na několika místech jsou umístěna mlžítka, která vytvářejí vodní mlhu k osvěžení a ochlazení. Vzhledem k tomu, že do ústecké zoo je povolen i vstup se psy, jsou tu pro ně připraveny a doplňovány misky s vodou.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*