Hnutí ANO jedná dál s komunisty o koalici v Ústeckém kraji

  •  

Poslední schůzka hnutí ANO a komunistů o společné nové krajské vládě v Ústeckém kraji zatím skončila bez výsledku. Po společném jednání v Litoměřicích se komunisté s hnutím ANO sejdou nejdřív ve čtvrtek. Vyjednávací tým KSČM chce totiž dosavadní výsledky schůzek probrat ve svém krajském výboru.

Plán hnutí ANO na to, aby byla dohoda do této středy, tak padá. Podle dosavadního hejtmana Oldřicha Bubeníčka z KSČM je pro vyjednávání dostatek času. „Nic se nemusí uspěchat, a hlavně, pokud by ta spolupráce byla, je dobré to pečlivě připravit, než něco urychleně schválit a pak třeba za měsíc zjistit, že to tak fungovat nemůže,“ dodal Bubeníček.

Pro hnutí ANO je momentálně varianta koalice s komunisty stále nejpravděpodobnější. Další schůzka bude následovat nejdřív ve čtvrtek. „Budeme informovat krajský výbor o tom, co jsme kde vyjednali,“ doplnil Oldřich Bubeníček z KSČM.

Mezitím vyjádřil podporu komunistům lídr sociálních demokratů v Ústeckém kraji Jaroslav Foldyna. Podle něj by byla nejlepším řešením široká koalice. „Preferoval bych, aby vznikla nějaká smysluplná tříkoalice. Na to musí být dohoda těch tří stran, ale já bych chtěl respektovat vůli voličů tak, jak rozdali hlasy ‒ první bylo ANO, druzí komunisté a třetí ČSSD,“ doplnil Foldyna.

V takovém případě by měla zmíněná trojkoalice silnou většinu 43 křesel v 55členném zastupitelstvu.

ČRO Sever/Jan Bachorík


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*