Hledá se… Heinrich Lumpe

  •  

V letošním roce slaví ústecká zoologická zahrada 110. výročí od založení Lumpeparku (1908–2018). Jednalo se o první přírodní ptačí rezervaci ve střední Evropě, ze které po 2. světové válce postupně vznikla dnešní moderní zoologická zahrada. Díky tomu se může pyšnit unikátní historií, která nemá v jiných zoo České republiky obdoby.

„U příležitosti výročí vyhlašuje zoo Pátrání po Lumpem vhodnou pro všechny kreativce, umělce, milovníky historie, ba i recesisty, kteří se chtějí stát osvícenou osobností – samotným Heinrichem Lumpem,“ přibližuje Nikola Roštejnská z ústecké zoo.

Heinrich Lumpe, zakladatel ústeckého Lumpeparku, mecenáš v mnoha oblastech, úspěšný podnikatel, amatérský ornitolog a nadšený ochránce přírody přezdívaný „otec ptactva“ – to jsou jen některá přízviska, která získal ústecký továrník německého původu.

„Zoo hledá jeho nejvěrnějšího dvojníka, proto si pozorně prohlédněte dobové fotografie, a pokud u sebe či někoho známého spatřujete podobné rysy (či je dokážete napodobit), neváhejte! Sežeňte si vhodné doplňky (knír, klobouk, oblek…) dokreslující celou postavu, vyfotografujte se a svoji podobiznu nám zašlete na adresu vzdelavani@zoousti.cz,“ dodává Matěj Kynšt.

Nejvěrnější dvojníci se utkají ve finále 7. dubna přímo v areálu zoo na akci Zahájení letní sezóny 2018. Vítěz si odnese hodnotnou výhru v ceně několika tisíců korun, kterou nikde jinde získat nemůže. Nejedná se nic menšího než zážitkový program u slonů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*