Historické pohledy teplických restaurací, kaváren a hotelů

Zdroj: Regionální muzeum Teplice
  •  

Na facebooku existuje velice populární skupina pod názvem „Po stopách zaniklých hospod“. Každý, kdo vlastní nějakou fotografii zaniklé hospody, se s ní zde může pochlubit.

Pozadu nezůstává ani teplické muzeum, které své sbírkové historické pohlednice teplických restaurací vystavuje v květnu jako exponát měsíce. Jedná se o fotoprocházku po teplických restauracích, hotelech a kavárnách. Fotografie s doprovodným textem i mluveným slovem shlédnete ve foyer teplického zámku. Vstup volný.

Ochutnávka:

staré_náměstí

Na Tržním náměstí (dnes náměstí Svobody) vlevo stávala budova hoteluGrand (později hotelu Stará Radnice, před vchodem stojí fiakr s koňmi), který patřil teplickému hoteliérovi Franzi Dittrichovi. Ten z něj vytvořil nejlepší a svého času nejmodernější hotel v Teplicích. Na pohlednici průhled do Zelené ulice (vpravo) a do Dlouhé ulice (vlevo). Náměstí v této podobě dnes již neexistuje. Světlotisk kolorovaný, kolem roku 1910.

staré_náměstí2

Snímek zabírá na jihozápadní straně Tržního náměstí další tři hostince – zprava od druhého domu: Gasthof zum Anker, Gasthof zum Tyroler, Gasthaus zum Engelbert. Světlotisk černobílý, po roce 1906.

Zdroj: regionální muzeum Teplice

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*