Herečky přivezou zajímavý projekt

Krušnohorské divadlo. Foto: Daniel Mareš
  •  

Zajímavou inscenaci  Krasavice Interkontinentální – Arte et Marte nabídnou v úterý 8. prosince od 19:00 hodin v Krušnohorském divadle Anna Polívková a Martha Issová.

Na počátku bylo velké přátelství a snaha vyvrátit předsudek, že ženské komické duo nemůže existovat. Již samotná podstata ženské přirozenosti totiž nedovolí osobě něžného pohlaví připustit, že by mohla být hloupější, nešikovnější nebo snad dokonce ošklivější, než ta druhá. Už během zkoušení se však potvrdilo, že tato machisitická teze platí. Z toho důvodu spolu přestaly hlavní aktérky komunikovat a vzniklo tak spíše neverbální představení o přátelství se všemi jeho světlými, ale i stinnými až temnými stránkami. Kromě 2D animací nabízí i přízemní akrobacii, tanec, postýlkovou scénku, pláč, řev, zpěv.

Anna Polívková a Martha Issová, dvě herečky z odlišných divadelních prostředí, již několik let excelují v beznadějně vyprodaném autorském představení. Animace filmové režisérky a animátorky Michaely Pavlátové zastávají veškerou scénografii představení a jsou aktérkám na jevišti aktivním partnerem. Kostýmy vytvořilo další duo kamarádek – umělkyň Anna Tušková a Radka Sirková, Studio Chatty, se záměrem propojit současné divadlo se soudobou módní scénou.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*