Hejtman: Krajská zdravotní je špičkové zdravotnické zařízení

  •  

Necelé čtyři roky ve vedení Ústeckého kraje považuje hejtman Oldřich Bubeníček za velmi úspěšné.

Komunisté jako jedni z prvních už sestavili kandidátku do krajských voleb, jejímž lídrem je právě stávající hejtman. „Největší zdravotnické zařízení v republice, Krajská zdravotní, již hospodaří v kladných číslech. Některé primariáty patří ke špičce v poskytování léčebné péče. Na naše pracoviště se jezdí učit odborníci z celé České republiky. Kraj vynakládá velké prostředky na rekonstrukce nemocnic a snaží se doplňovat nejmodernější přístrojové vybavení a vylepšovat prostředí pro pacienty,“ říká Oldřich Bubeníček. Podle něho je podobná situace ve školství, sociálních službách, dopravě, kultuře a dalších resortech.

Snahou kraje je rovněž zajištění práce a vzdělání. „Bohužel náš region patří k těm, které se stále potýkají s vysokou nezaměstnaností. Nejistota v budoucnosti důlní činnosti se stává hrozbou, která vyžaduje nejen mimořádné úsilí kraje, ale i účinnou pomoc vlády,“ uvedl komunistický zastupitel a šéf výboru pro národnostní menšiny Pavel Vodseďálek.

Vedení kraje chce posílit podporu v oblasti získávání velkých investorů, kteří budou zárukou vzniku nových pracovních míst. „Zóna Triangle je naplněná, začínáme připravovat nové, ve kterých opět vzniknou stovky pracovních míst,“ podotkl Vodseďálek. Podle něho je nutné také řešit sociálně vyloučené lokality. „Nedávno byla zveřejněna statistika o tom, jak v naší zemi rostou lokality, které na mnohých místech jsou dnes už ghetty. V Ústeckém kraji takových oblastí máme několik – Janov, Chánov, Předlice. Podařilo se nám ale rovněž místa, která měla tendenci ghettem se stát, zachránit a jejich devastaci zastavit nebo
tlumit,“ dodal předseda výboru pro národnostní menšiny.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*