Hazard bez úhony přežil další jednání zastupitelstva

  •  

Ani na potřetí se teplickým zastupitelům nepodařilo shodnout na případném omezení nebo úplném zrušení hazardu v Teplicích. Zastupitelé měli k dispozici dva návrhy řešení. První, který předložila koalice, spočíval v nepovolování dalších nových heren a faktickém zakonzervování současného stavu.

Opozice naopak navrhovala hazard od 1. června úplně zrušit. Zastupitel za Pro sport a zdraví Michal Kasal přišel s úpravou koaličního návrhu v tom smyslu, aby byly zrušeny alespoň herny ve dvou nejproblematičtějších čtvrtích, tedy v Trnovanech a Proseticích.

O Kasalově protinávrhu ani návrhu koalice se ale vůbec nehlasovalo. Koalice v reakci na vzrušenou debatu navrhla, aby se do konce roku za spolupráce všech stran hnutí zasedajících v teplickém zastupitelstvu připravila taková vyhláška o hazardu, se kterou bude souhlasit většina členů zastupitelstva.  Předseda opoziční Volby PRO Teplice Jakub Mráček chtěl stanovit alespoň minimální hranici omezení hazardu ve městě, pod kterou budoucí kompromisní návrh nepůjde.

Primátor Jaroslav Kubera z ODS na to opáčil, že nový návrh bude tak radikální, že si to ani neumíme představit. Teplice mají co do počtu na jednoho obyvatele nejvíce heren v ČR. Příjem z hazardu představuje asi deset procent z rozpočtu města. Vloni to bylo více než 75 milionů korun.

Veronika Vorlíčková


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*