Hadí lázně mají šanci, rozhodnutí exministra posoudí ombudsmanka

Hadí lázně, které už nejsou, podle rozhodnutí bývalého ministra kultury Antonína Staňka, kulturní památkou, mají ještě šanci. Do kauzy se vloží veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Podnětem k prošetření rozhodnutí exministra Staňka se bude ombudsmanka zabývat v nejbližších týdnech.

Bývalý ministr Antonín Staněk rozhodl o teplických Hadích lázních poslední den ve funkci. Provedl to navzdory památkářům. A i když se budova nachází v památkové zóně, tak to neznamená, že ji majitel nemůže zbourat.

„Tento krok zklamal řadu Tepličanů, kteří se opakovaně o stav Hadích lázní zajímali. Doufám, že se nenaplní černé scénáře, kdy by mohlo dojít k jejich demolici. Přeji si, aby Hadí lázně neskončily stejně neslavně jako některé známé historické stavby v Teplicích,“ řekl náměstek primátora Jiří Štábl.

Svému účelu přestala budova sloužit na přelomu tisíciletí a skupina JTH jí vlastní od roku 2006. Soukromý majitel chtěl objekt přestavět, ale jeho záměr narážel na odpor památkářů. Plán majitele budovy Jaroslava Třešňáka byla lázeňská léčebna pro děti s pohybovými poruchami. Do Hadích lázní chtěl developer investovat kolem dvou set milionů korun. Jaký bude jejich osud teď, se teprve uvidí.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*