Gymnázium Teplice zazářilo mezi středními školami

  •  

Největší gymnázium okresu se opět umístilo na čelních příčkách žebříčku středních škol, který v programu Excelence vede ministerstvo školství. Ze všech 1322 škol v Česku obsadilo 13. příčku, z Ústeckého kraje je první. Čelní příčky přitom patří vysoce prestižním zařízením, jako je Gymnázium Jana Keplera v Praze, Gymnázium Brno-Řečkovice nebo Gymnázium F. X. Šaldy v Liberci. “Je to velký úspěch, ne však překvapivý. V druhé desítce se pohybujeme už léta,” hodnotí výsledek za rok 2019 dlouholetý ředitel Gymnázia Teplice, RNDr. Zdeněk Bergman.

Nejde o jednotlivý úspěch – studenti, kantoři i škola jako celek získávají různá ocenění pravidelně. Naposledy na jaře získal Jiří Řehák, učitel dějepisu a společenských věd teplického gymnázia, Cenu Vladimíra Jochmanna. Žáci pravidelně vyhrávají krajská kola v oborových olympiádách i sportovních přeborech. “Jen cenu pro nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos ještě od nás nikdo nemá,” lituje Bergman. Sám si je jistý, že v týmu řadu potenciálních držitelů takové ceny má.

Výjimečnost Bergmanovy školy ukazují i opakované výhry v krajské soutěži Dobrá škola: Třikrát získala zlato, třikrát stříbro. V roce 2018 byla přehlídka zrušena, a tak putovní trofej zůstala v Teplicích. “Titul dobré školy nám už zůstal na věky,” usmívá se Zdeněk Bergman na závěr. Důvod k úsměvu může mít i tuto sobotu odpoledne, kdy budou vyhlášeny výsledky senátních voleb na Teplicku, ve kterých jako nezávislý kandiduje na místo uvolněné po zesnulém Jaroslavu Kuberovi.

 

Zadavatel: Hnutí SENÁTOR 21, Zpracovatel: Hnutí SENÁTOR 21

  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*