George Michael Freedom Project v Teplicích

  •  

V koncertním sále teplického Domu kultury proběhne v neděli 26. února od 19:00 hodin naprosto jedinečný koncert. Po dvou letech příprav se spustí světově ojedinělý hudební projekt George Michael Freedom Project přinášející posluchačům a divákům hudbu George Michaela v co nejvěrnější podobě.

Jako hosta si pro tento večer pozvali teplickou kapelu Pavel Houfek band. Hudební uskupení George Michael Band čítá jedenáct členů. Sólovým hlasem projektu je Robert Redlich, člen Severočeské filharmonie a stálý host Českého národního symfonického orchestru. „Právě ČNSO doprovázel George Michaela na jeho posledním turné s názvem Symphonica. Na pódiích je jako doma i celá rytmická sekce, vokalisté i saxofonista Pavel Dvořák, který svým uměním George Michaela osobně doprovodil na již zmíněném turné,“ řekl manager Jakub Fisher.

„Když jsem s přípravami začínal od nápadu k prvním aranžím, rozhodně mne ani nenapadlo, že než s přípravami skončím, George Michael už nebude mezi námi. Tvořil jsem to jako poctu jemu a jeho hudbě,“ uvedl Robert Redlich „Teď máme možnost pomoci tuto hudbu zachovat, o to je to větší výzva,“ dodal.

Vstupenky na koncert je možné zakoupit v pokladně DK Teplice nebo na www.dkteplice.cz.

George Michael
Britský zpěvák, skladatel a producent s kyperskými kořeny Georgios Kyriacos Panayiotou, uměleckým jménem George Michael, se narodil 25. června 1963 v Londýně a na sklonku loňského roku hudební svět navždy opustil. V letech 1981 až 1986 působil společně s Andrewem Ridgeleym v popové skupině Wham! a po jejím rozpadu v roce 1986 se George vydal na sólovou dráhu. Proslavil se jako sólový zpěvák ovlivněný soulem a rhythm and blues. Debutové album s názvem Faith vyšlo v roce 1987 a vyhrálo Grammy v kategorii „Nejlepší album roku“. 21 milionů (v USA více než 10 mil.) prodaných kusů ho zařadilo na 52. místo v žebříčku nejprodávanějších desek všech dob v USA. Po celém světě se prodalo více než 85 mil. jeho nahrávek, George Michael byl nejvíce hraným interpretem britských rádií za uplynulých 20 let.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*