Fotografie Teplic 19. století uvidíte z pohodlí domova

  •  

Muzeum připravilo virtuální výstavu Teplicko objektivem Františka Fridricha.
Uvidíte snímky významného fotografa druhé poloviny 19. století. Expozice prezentuje na dvě stě historických fotografií, které se vzácně uchovaly v muzejní sbírce a z nichž mnohé je možné spatřit vůbec poprvé. Výstava je kromě úvodních plachet s texty a fotografií Františka Fridricha rozdělena do pěti základních oddílů dle na fotografiích zobrazených oblastí: Teplice, Šanov, Krupka, Bílina, Dubí a okolí Teplic.

Každá sekce je uvozena popiskami a několika mapami, které návštěvníka zorientují, kde byly v druhé polovině 19. století vystavené snímky pořízeny. Další fotografie jsou reprodukovány na stěnách a originální fotografie jsou umístěny ve skříňových vitrínách. Výstava fotografií je doplněna ukázkou dobového odívání a dalšími unikátními trojrozměrnými exponáty.

Jedinečné je také vystavené reprezentativní album se souborem fotografií Teplic a okolí, které Fridrich zhotovil na objednávku města Teplice a které bylo prezentováno na Světové výstavě ve Vídni v roce 1873.(zt). Více se dozvíte na webových stránkách www.muzeum-teplice.cz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*