FOTO: Zima lyžařům Arkadie přeje

Foto: Arkadie
  •  

Tradiční lyžařský výcvik žáků speciální soukromé školy Arkadie se letos přesunul dále na západ, na krušnohorský Boží Dar. Novinkou letos bylo i to, že vedle běžek, na které se lyžování v Arkadii tradičně zaměřovalo, byli čtyři účastníci vybaveni také pro sjezdové lyžování a tak si užívali i výborně upravených sjezdovek na Neklidu a na Klínovci.

Všichni ale společně zůstali věrni bílé stopě a té si v okolí Božího Daru užili dost. „Vedle programu lyžařského,“ říká Dita Nerudová, učitelka a jedna z cvičitelek výcviku, „jsme samozřejmě měli i program doplňkový. Navštívili jsme místní muzeum, bobovali, sáňkovali, kdo chtěl, mohl relaxovat v sauně. Sněhu byly neskutečné hromady, trochu nás potrápil velký mráz, ale bylo i sluníčko.“

Poděkování patří jak pedagogům, kteří se dětem věnovali nad rámec svých povinností, tak i  personálu penzionu Zita, který se o všechny vzorně staral. Doufejme, že zatím úspěšný průběh letošní zimy umožní lyžařům z Arkadie si získané dovednosti prohloubit při výjezdech do hor v okolí Teplic.

Josef Hon, Arkadie


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*