FOTO: Výstava je dárkem k narozeninám

  •  

V teplické městské galerii byla zahájena výstava obrazů teplického malíře, grafika, pedagoga a kurátora Vladimíra Šavela juniora. V přítomnosti autora výstavu zahájila Radka Růžičková, která Vladimíra Šavela všem představila a patřila mezi první gratulanty.

„Patří k výtvarným umělcům se širokými zájmy. Známá jsou jeho květinová zátiší, městské veduty, litografická ex libris. V tvorbě z posledního období se projevuje jeho sklon k hořské lyričnosti s lehce erotickým, ale  i sarkastickým akcentem. Je to výpověď člověka o světě, ve kterém žije a který ho obklopuje,“ řekla k práci autora Radka Růžičková.

Zcela zaplněný sál Zahradního domu přivítal a pozdravil i primátor města Hynek Hanza, náměstek primátora Jiří Štábl a děkan Pedagogické fakulty UJEP Jiří Škoda, kteří oslavenci k životnímu jubileu také poblahopřáli.

Vladimír Šavel junior  uspořádal před devadesát samostatných výstav a zúčastnil se více jak 280 kolektivních přehlídek. Jeho díla jsou zastoupena ve veřejných i soukromých sbírkách doma a ve světě.

Výstava Inventura 70 se v galerii v Zahradním domě koná u příležitosti autorových 70. narozenin a návštěvníci ji mohou vidět do 10. listopadu. Galerie je otevřena od úterý do neděle, od 11:00 do 17:00 hodin.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*