VIDEO, FOTO: Ve fotbalových Teplicích skončil i obchodní ředitel

  •  

Napjatá atmosféra v prvoligových Teplicích vyústila v další rezignaci. Po pondělním nečekaném odchodu trenéra Zdeňka Ščasného skončil na Stínadlech také obchodní a marketingový ředitel Petr Heidenreich.

Během týdne vyplavalo na povrch, že právě on byl osobou, kvůli které kouč Ščasný předčasně ukončil angažmá u šestého celku ligové tabulky.

Stínadla se začala bouřit po úmrtí dlouholetého ředitele Františka Hrdličky, který náhle zemřel loni v srpnu.

„Pan Hrdlička odvedl velice kvalitní práci od samotného začátku a měl vlastně všechno pod kontrolou. Byl to jiný způsob řízení, historicky daný tím, že všechno budoval, všechno dával dohromady a nad vším měl absolutní kontrolu,“ uvedl předseda představenstva teplického klubu Pavel Šedlbauer.

V Teplicích skončil trenér Ščasný a hned po něm z klubu odešel i obchodní a marketingový ředitel Petr Heidenreich

Ten potvrdil, že o ředitelské místo se ucházeli z fotbalového dění Jan Skýpala, Petr Heidenreich a Hrdličkův syn Martin. Nakonec ale vybral Petra Hynka ze společnosti AGC, která klub vlastní.

„Po smrti pana Hrdličky se změnila situace v klubu výrazně. V jednom momentu byl trenér jedna z nejzkušenějších osob, která v tomto klubu figurovala. Než začal fungovat nový ředitel, tak klub táhl pan Ščasný,“ vysvětloval sportovní ředitel Jan Skýpala.

„V tomto momentu došlo k zásadnímu rozporu mezi Petrem Heidenreichem a panem trenérem Ščasným. Od té doby začal pan Ščasný tlačit na to, aby Petr Heidenreich v klubu skončil. Klub reagoval tak, že touto formou jít nechceme,“ prozradil Skýpala.

 

Ščasný se s Heidenreichem nedokázal shodnout a na Stínadlech kvůli tomu zavládla nepřátelská atmosféra.

„Rozpor bohužel narůstal, ale já jsem stále čekal na nějaký důkaz, nebo že se situace ustálí,“ vysvětlil Pavel Šedlbauer, proč nezasáhl dřív. Přiznal ale, že dostával informace o tom, že Heidenreich se pokouší ohrozit funkci trenéra Ščasného. Nebyly ale konkrétní.

„Pokud bych měl jasné důkazy, že někdo dělá něco proti strategii nebo zájmům klubu, tak bych reagoval okamžitě. Ale důkaz jsem žádný neměl,“ řekl Pavel Šedlbauer.

Také se spekulovalo o tom, že kouč Ščasný nevycházel se sportovním ředitelem Skýpalou. Ten to ale popřel.

„Rozpory mezi námi dvěma nebyly žádné. Příchody i odchody hráčů byly ve shodě se mnou i s managementem klubu,“ prohlásil Skýpala. Ščasného nástupcem se stal Petr Rada. Podle Šedlbauera je zárukou toho, že podobný stav se na Stínadlech opakovat nebude.

„Je to impulsivní člověk, ale otevřený a velice přímý, férový. Mám záruku, že když ho něco bude trápit, tak nám všem vynadá, pohádá se s námi, ale vyřeší se to,“ uzavřel Pavel Šedlbauer.

David Kalvas/ ČRo

Tisková konference, FK Teplice (1) Tisková konference, FK Teplice (2) Tisková konference, FK Teplice (3) Tisková konference, FK Teplice (4) Tisková konference, FK Teplice (5) Tisková konference, FK Teplice (6) Tisková konference, FK Teplice (7) Tisková konference, FK Teplice (8) Tisková konference, FK Teplice (9) Tisková konference, FK Teplice (10) Tisková konference, FK Teplice (11) Tisková konference, FK Teplice (12) Tisková konference, FK Teplice (13) Tisková konference, FK Teplice (14) Tisková konference, FK Teplice (15) Tisková konference, FK Teplice (16) Tisková konference, FK Teplice (17) Tisková konference, FK Teplice (18) Tisková konference, FK Teplice (19) Tisková konference, FK Teplice (20)


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*