FOTO: Účastníky projektu Partnerství hostila Arkadie

  •  

Již popáté se sešli účastníci projektu „Průvodce po evropském trhu práce – příležitosti – podpora – individuální odborná příprava na pracovní uplatnění osob se zdravotním postižením“, který je součástí programu Partnerství – Leonardo da Vinci, podporovaného EU. Po návštěvách v sídle polských a německých partnerů se opět vrátili do Teplic, aby byli hosty Arkadie. A její pracovníci pro ně tradičně připravili pestrý program.Vedle pracovní části, ve které diskutovali o plnění cílů projektu po prvním roce jeho průběhu, absolvovali i program společenský a poznávací. Hned první večer se společně pobavili v Krčmě na úpořinském statku. Nejvýraznější asi byla cesta lanovkou na Komáří Vížku a následný sjezd na koloběžkách do Dubí, stejně lákavá ale byla pro ty, kteří zejména ze zdravotních důvodů cestu na koloběžkách neabsolvovali, alternativní exkurze do dubské porcelánky.

Společně pak v Dubí navštívili nejseverněji položený kostel v benátském stylu. V programu nechyběla ani návštěva teplického muzea a návštěva některých pracovišť chráněných dílen Arkadie. „Hlavním přínosem setkávání je, kromě práce na plánovaných výstupech, aktivní účast uživatelů služeb partnerských organizací, tj. mladých lidí se zdravotním příp. sociálním znevýhodněním, na společných aktivitách a jejich pobyt v cizí zemi se vším co k tomu patří,“  říká jeden z organizátorů setkání, projektový manažér Arkadie, Karel Klášterka.

Po tomto setkání jsou zúčastněné organizace také blíže jednomu z vytčených cílů, vytvoření příručky pro přípravu mladých lidí ze skupin znevýhodněných na trhu práce na pracovní uplatnění. Arkadie je se svým komplexním přístupem k této problematice významným partnerem projektu.

Josef Hon

?????????????????????? exkurze_v_chranene_dilne_Arkadie-svickarna chvilka_odpocinku_na_trase ?????????????????????? ?????????????????????? predani_suvenyru_od_IFBR_zastupcum_Arkadie prohlidka_v_Regionalnim_muzeu_Teplice prohlidka_v_Regionalnim_muzeu_Teplice1 spolecna_prohlidka_kostela_v_Dubi ??????????????????????

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*