FOTO: Tříhlavý drak hlídá princezny v trnovanské mateřince

  •  

Jestli pak víte, kde v lázeňském městě mají draci své doupě a hlídají zakletou princeznu, která se stále usmívá? Pokud ne, zkuste zavítat na sídliště v Trnovanech, konkrétně do mateřinky v ulici Josefa Ressla.

Od úterý 18. června zde najdete obojí. Postarali se o to zaměstnanci společnosti ČEZ Teplárenská. Dokázali tak, že pro někoho na první pohled nepraktické trubky sloužící k odvětrávání šachty s tepelnými rozvody se mohou ve finále přeměnit v hezkou věc. A když se nacházejí v dětském prostředí, tak jak jinak než v něco, co připomíná pohádku.

Ředitelka mateřské školy Eva Krupková si novinku v zahradě pochvaluje: „Naše materiální vybavení pro sto dětí je na velmi dobré úrovni. Mámě spoustu klasických i jinak zajímavých hraček, didaktických, učebních, sportovních a jiných pomůcek, které napomáhají uspokojovat individuální potřeby dětí s ohledem na jejich zájmy. Navíc naše zahrada je prostorná se čtyřmi krytými pískovišti, skluzavkami, dřevěným domkem a různými průlezovými systémy. Opravdové dračí doupě nám ovšem chybělo. Jsme rádi, že jsme na Teplicku z mateřských škol vůbec první, kdo se jím může pochlubit. Všem, kteří se na nápadu i realizaci podíleli, patří neskutečný dík.“

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*