FOTO: Teplické lázně otevírají Thermalium, vykoupete se v léčivém pramenu

  •  

Přestavba termálního bazénu a celého balneo provozu v lázních je hotová a Thermalium začíná sloužit jak lázeňským hostům, tak i veřejnosti. Po třinácti měsících nahradilo dosluhující termální bazén v Beethovenu. V moderních dějinách teplických lázní je to největší investice a cena se vyšplhá zřejmě na 250 milionů korun.

„Lázně otevírají prostor, kde je vše podřízeno léčivému poslání, tak aby účinky přírodního léčivého zdroje byly maximálně přístupné. Síla termálních vod je vsazena do důstojných prostor naplněných klidem a respektem k teplické tradici,“ řekl při slavnostním představení generální ředitel teplických lázní Štěpán Popovič.

Symbolem Thermalia je hlava lvice. „Lvice je 300 let starý symbol původního Pravřídla. To, co měly teplické lázně jako symbol doteď, tedy prasátko, samozřejmě zachováme, ale protože je celé Thermalium vedeno myšlenkou návratu k tradici lázeňství, vrací se i starý symbol, kterým je právě hlava lvice,“ vysvětluje architekt Petr Sedláček.

Termální pramen můžete využívat ve dvou bazénech. „Jeho účinky budou v hlavním bazénu podporovat masážní a rehabilitační prvky. Samotné Pravřídlo má ale teplotu 41 stupňů Celsia, proto je nutné vodu v bazénech zchlazovat,“ doplnila obchodní ředitelka Yveta Slišková.

Teplické Thermalium bude otevřené pro veřejnost od pondělí do soboty od 13:00 do 21:00 a v neděli už od 7:30 do 21:00 hodin. Vstupné do termálních bazénů stojí 150 Kč na 90 minut a do bazénů i saunového světa stojí 250 Kč na 120 minut.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*