FOTO: Teplická Arkadie letos vesmírná

  •  

Stejně jako v minulých letech uskutečnila i letos soukromá speciální škola Arkadie letní prázdninový tábor v rekreačním středisku Zdravotník v Horním Vysokém u Úštěku. Vedle žáků školy Arkadie a klientů stacionářů se ho zúčastnili také sourozenci a kamarádi zdravotně postižených, ale i některé děti zaměstnanců. Táborníci si tak mohli vzájemně pomáhat, aby se naplnilo poslání tábora, kterým je integrace zdravotně postižených.

Jak to u táborů bývá, měl i ten arkadijský téma. Tím letošním byli mimozemšťané a vše kolem Vesmíru. Tomu odpovídaly názvy jednotlivých oddílů (Hvězdní Mimoni, Galaxie Jupiter, Vetřelci) i náplň celotáborové soutěže.

Na vesmírné dráze se sportovalo, vařila se kosmická kuchyně, vesmírné zaměření měl táborový kvíz, táborníci sledovali „signály z vesmíru“, vyráběli si trička s vesmírnou tématikou, hráli hru „Ufone, nezlob se“, v hlubinách vesmíru hledali kosmický poklad či bojovali o planetu.

Samozřejmě se seznamovali i s hostitelskou planetou Zemí. Okolí jejich výsadku umožňovalo výlety do Levína, na Velké Sedlo či do Úštěku , při zkoumání poměrů na Zemi navštívili Muzeum čertů, prozkoumali svými těly hlavní tekutinu této planety H2O, vedle ní poznali i její protiklad – oheň, v tomto případě táborový. Ve svých nočních skafandrech absolvovali „pyžámkovou párty“ , zkrátka Vesmír byl dva týdny jejich.

Za milou péči o vesmírné průzkumníky patří velký dík manželům Karlovým, za ohňovou show, která si nezadala s velkým třeskem manželům Sůrovým a za to všechno co děti ve své nové roli prožily obětavosti celého personálu tábora – kosmickému štábu. Finančně kosmický program podpořil Ústecký kraj v rámci projektu Volný čas 2014. Teď již nezbývá než čekat co se bude v Horním Vysokém dít při příštím pobytu.

Josef Hon


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*