FOTO: Teplice mají unikátní trolejbus, měří devatenáct metrů

  •  

Tepličané si dnes mohli poprvé prohléhnout a svézt se novým devatenáctimetrovým trolejbusem, který je první svého druhu v České republice. Do provozu půjde co nejdříve a měl by jezdit od teplické nemocnice do Trnovan. Městskou kasu přišel na 17, 2 milionu korun.

Podle primátora Hynka Hanzy, který trolejbus společně s náměstkem Jiřím Štáblem pokřtili teplickým pivem Monopol, nový kloubový trolejbus rozšířil flotilu vozidel hromadné dopravy, kterou město průběžně posledních patnáct let obnovuje.

Z Teplic mají postupně zmizet autobusy, ty nahradí hybridní trolejbusy, které díky bateriím mohou jezdit i bez trakčního vedení. „Jsme lázeňské město a chceme podporovat bezemisní provoz, takže městská doprava by měla být do tří let kompletně na elektrický pohon,“ dodal primátor Hanza.

Trolejbus má novou karoserii SOR NS 18, je nízkopodlažní a pojme až 120 cestujících. Má 47 míst k sezení a 73 k stání a je 18,75 metru dlouhý a 2,5 metru široký. Do Teplic zamíří trolejbus Škoda 33 Tr SOR spolu s dvěma dvanáctimetrovými vozy Škoda 32 Tr SOR. Hodnota celého kontraktu je zhruba 35 milionů korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*