FOTO: Teplice mají novou „cibulákovou“ fontánu

Originální Porcelánovou fontánu spustili dnes dopoledne před Krušnohorským divadlem na křižovatce ulic U Divadla, U Císařských lázní a Krupská. Slavnostního představení se účastnil i primátor města Jaroslav Kubera a generální ředitel společnosti Český porcelán Dubí Vladimír Feix.

„Na Teplicku jsme jedním z nejvýznamnějších výrobců, a proto by v lázeňském městě neměla naše připomínka chybět,“ řekl při slavnostní představení generální ředitel porcelánky Vladimír Feix.

Fontána vznikla podle návrhu akademického sochaře Jiřího Kožíška a je se známým cibulovým dekorem, její výrobní hodnota je okolo půl milionu korun. Vyrobila ji dubská porcelánka. Fontána se skládá ze čtyřiadvaceti dílů a k její výrobě bylo zapotřebí 160 kilogramů porcelánové hmoty. Jednotlivé porcelánové díly, které byly zhotoveny ve vývojovém středisku společnosti Český porcelán Dubí a vznikaly čtyři měsíce. Ruční malbou kobaltem pod glazuru je ozdobila Ivana Nováková.

„Město kašnu dostalo darem od společnosti Český porcelán Dubí a patří sem, protože cibulák je symbolem našeho regionu. Navíc je tu nedaleko i Dům porcelánu,“ dodal primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Nová Porcelánová fontána nahradila pískovcovou fontánu Florida, která před Krušnohorským divadlem stála od roku 2003 a nyní bude přesunuta do Šanova.

1 komentář z FOTO: Teplice mají novou „cibulákovou“ fontánu

  1. Hurá,alespoň se mají Tepličané kde vykoupat.Pane primátore nemyslíte že kašen a supermarketů mají Teplice víc než dost.Není na čase Tepličanům vybudovat letní koupaliště?

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*