FOTO: Teplice mají novou „cibulákovou“ fontánu

  •  

Originální Porcelánovou fontánu spustili dnes dopoledne před Krušnohorským divadlem na křižovatce ulic U Divadla, U Císařských lázní a Krupská. Slavnostního představení se účastnil i primátor města Jaroslav Kubera a generální ředitel společnosti Český porcelán Dubí Vladimír Feix.

„Na Teplicku jsme jedním z nejvýznamnějších výrobců, a proto by v lázeňském městě neměla naše připomínka chybět,“ řekl při slavnostní představení generální ředitel porcelánky Vladimír Feix.

Fontána vznikla podle návrhu akademického sochaře Jiřího Kožíška a je se známým cibulovým dekorem, její výrobní hodnota je okolo půl milionu korun. Vyrobila ji dubská porcelánka. Fontána se skládá ze čtyřiadvaceti dílů a k její výrobě bylo zapotřebí 160 kilogramů porcelánové hmoty. Jednotlivé porcelánové díly, které byly zhotoveny ve vývojovém středisku společnosti Český porcelán Dubí a vznikaly čtyři měsíce. Ruční malbou kobaltem pod glazuru je ozdobila Ivana Nováková.

„Město kašnu dostalo darem od společnosti Český porcelán Dubí a patří sem, protože cibulák je symbolem našeho regionu. Navíc je tu nedaleko i Dům porcelánu,“ dodal primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Nová Porcelánová fontána nahradila pískovcovou fontánu Florida, která před Krušnohorským divadlem stála od roku 2003 a nyní bude přesunuta do Šanova.


  •  

1 komentář z FOTO: Teplice mají novou „cibulákovou“ fontánu

  1. Hurá,alespoň se mají Tepličané kde vykoupat.Pane primátore nemyslíte že kašen a supermarketů mají Teplice víc než dost.Není na čase Tepličanům vybudovat letní koupaliště?

    • Ač Kuberu bytostně nemusím, bylo by, Dando, dobré, přečíst si CELÝ článek (nejen titulek) a případně si ověřovat informace. Město do této fontány nevrazilo ani korunu, na vlastní náklady ji pořídila a vyrobila a městu darovala dubská procelánka…
      Ad koupání – to vám nestačí Barbora a Milada, na které se dá zajet MHD, na kole, koloběžce nebo na bruslích za pár minut? Máte ponětí, co by provoz a výstavba nového koupaliště město stála? A není to zbytečné, když máme dvě takřka za humny? Nemělo by město raději investovat do toho, aby se tu lépe žilo, bylo tu lepší zázemí pro podnikání, více kulturního vyžití atd.?

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*