FOTO: Sucho zkrátilo společnou plavbu Knaufu a Arkadie

ilustr. obr.
  •  

Mezi několik každoročních akcí, které pořádají společně Knauf Insulation a Arkadie pro její klienty a zaměstnance, patří jako jedna z nejatraktivnější kombinovaný výlet lodí a na kolech. Již po deváté se vydali společně žáci školy, klienti stacionáře a zaměstnanci Arkadie i Knaufu do Labského údolí. V prvních ročnících to byl úsek řeky mezi ústeckým Střekovem a Píšťany u Litoměřic, řadu let se ale objektem zájmu stalo Labe mezi Děčínem a německým Bad Schandau.

Na tuto trasu zavezly v minulém týdnu asi sedmdesát účastníku akce dva autobusy. V jednom byli cyklisté, v tom druhém ti, kdo, zpravidla pro svůj handicap, si na kolo netroufnou. Prvním cílem bylo přístaviště lodi Bohemia pod Děčínským mostem. Kola sem přivezl mikrobus Arkadie se speciálním přívěsem, který svému účelu slouží více než 20 let. V devadesátých letech ho v rámci programu na podporu pohybových aktivit Arkadii poskytla VZP. Potom už naloďování, které nebylo pro množství kol jednoduché. Slunce přálo a tak i dvouhodinové čekání na vodu puštěnou ze střekovského jezu, která měla zvednout hladinu a tím zlepšit plavební podmínky, nebylo nepříjemné. V půl jedenácté konečně vyplouváme. Zakrátko se roznáší oběd a zároveň vplouváme mezi strmé skály Českosaského Švýcarska. A sotva se talíře vyprázdní, připlouváme do Hřenska. Posádka zjišťuje, jestli je dost vody pro cestu dál do Německa. Letošní sucho nám ale nepřeje a tak pro nás letošní plavba ve Hřensku končí. Pro pěší přijíždí z Děčína autobus, aby je odvezl zpátky do Teplic, cyklisté přeci jen navštíví Německo. Přívoz je totiž převeze na druhý břeh do německé Schöny. Tady už čeká výborná cyklostezka, která je dovede na hranici, a s občerstvovací přestávkou v příjemné restauraci Dolní Grund až do Děčína. Naložení kol a pak už jen cesta autobusem domů.

Vztah Arkadie a firmy Knauf Insulation není zdaleka jen vztahem sponzorované neziskovky a sponzora i když finanční stránka není nepodstatná. Je zde vytvořeno přátelství, utužované každou společnou akcí, ve které jsou si lidé z Knaufu i Arkadie partnery. I proto je Knauf jedním z nositelů Ceny Arkadie

Josef Hon, Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*