FOTO: Studenti vás zvou na prohlídku gymnázia!

  •  

Kromě toho, že  Gymnázium Teplice po celý rok vzdělává studenty, tak se věnuje i zoologické činnosti, záchraně památek a průvodcování. Každý den (mimo pondělí) otvíráme Beuronskou kapli v 13:00 a do 17:00 zde na vás, zvídavé občany Teplic, čeká ochotný průvodce, který vás milerád provede po celém areálu gymnázia. Kdo by chtěl kouknout jen do kaple, má to zdarma i s výkladem.

A kdo by si chtěl projít celé gymnázium, tak to stojí 30 Kč pro dospělého a 10 Kč pro dítě. Co s tímto vstupným děláme? Inu jde na krmení do Bioparku GT a na opravu naší trochu zchátralé, avšak přesto nádherné kaple.

Teď to důležité, co můžete při prohlídce vidět a zažít?

– Beuronskou kapli = Nejstarší dochovanou památku Beuronu v Čechách. A k tomu ještě super dřevěné lešení, které vázali sami gymnazisté.

– Výstavu Twyfelfontein aneb Křovácká obrazárna = Moc pěkné fotografie krajiny jihozápadní Afriky (máme na ochutnání i pražené housenky).

– Didaktický park GT = Dokážete vytáhnout ježka z klece? Rozmáčknout sklo? Spočítat všechny tečky na optickém klamu? Postavit středověkou klenbu? Tak přesně tyto jevy zde můžete vyzvat na souboj.

– Budovy Gymnázia Teplice = Není to až tak záživné jako den otevřených dveří, ale přesto uvidíte vše. Má váš syn či dcera nastoupit na gymnázium? Přijďte se kouknout jak škola vypadá.

– Biopark GT = Šanovská botanická zahrada je fajn, ale těch zvířátek moc nemají. My ano  Najdete u nás: emu, klokany, dikobrazy, surikaty, sovu sněžnou, lamy, ovce, lemury, snovače, chameleona, gekona a felsumu, kosmany a tamaríny, rybičky, želvy dravé i býložravé, ropuchu a rohatku, užovku červenou, tenkoocasou a podezřelou, hroznýše královského a dumerilova, agamy vousaté a vodní či trnorepa afrického.

Michael Novák (průvodce Gymnázia Teplice)

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*