FOTO: Prosetická ještěrka

  •  

V uplynulých dnech se podařilo obnovit vozový park chráněné dílny Arkadie v Rovné ulici o repasovaný vysokozdvižný vozík (ještěrku).

Ta dosavadní, mj. darovaná už jako „ojetá“ partnerskou organizací Lebenshilfe z Gardelegenu už v roce 2007, dosloužila. Byla tak úspěšně završena více než roční snaha o získání prostředků, ve výši přesahující čtvrt milionu korun, na její pořízení. Prvním přispěvatelem se stala akciová společnost SVS, která podporuje Arkadii dlouhodobě. Dalšími významnými částkami přispěli společnosti Metrostav, DPD, ale i soukromé osoby, konkrétně paní Komárková a pan Kropáček. Chybějící prostředky doplnil opět finanční dar od přátel z Lebenshilfe

v Gardelegenu. Zaměstnanci technické dílny v Proseticích si svůj každodenní provoz bez využití ještěrky již nedokážou představit. „Denně odbavíme minimálně 8 palet materiálu nebo hotových zakázek a to je ručním paletovým vozíkem velmi obtížné,“ upřesňuje vedoucí této kompletační a recyklační dílny Pavel Hronek.

Chráněná dílna v Proseticích je nejstarší z dílen Arkadie. Ta ji provozuje už přes dvacet let a zaměstnáno je v ní dvacet jedna osob se zdravotním znevýhodněním. Od té doby postupně zprovoznila Arkadie v teplickém regionu další čtyři chráněné dílny a umožňuje tak aktuálně pracovní uplatnění devadesáti devíti lidem, kteří by se pro své zdravotní znevýhodnění obtížně uplatňovali na otevřeném trhu práce.

 

Josef Hon, Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*