FOTO: Opuštěné domy jdou k zemi

  •  

Opuštěné domy v ulici U Plovárny, v současné době nechává město zbourat. Jedná se o objekty, které se nachází v bezprostřední blízkosti točny v Zemské ulici. V domech se často zdržovali bezdomovci.

Ačkoli se nejedná o městské domy, ale soukromé, tak je nechává město zbourat na vlastní náklady.

„Podle vyjádření statika stavby jsou budovy v havarijním stavu a je přímo ohrožena sousední stavba. V roce 2016 dalo město 89 900,- Kč na zabezpečovací práce, ale v roce 2018 bylo rozhodnuto o demolici, která bude stát 830 548, 28 Kč. Demoliční firma je již vybraná a domy jsou postupně k zemi,“ říká náměstek primátor Hynek Hanza.

Nejednou na místě zasahovali hasiči. V dubnu 2015 zde hořela střecha a dvě patra a hasiči museli zasahovat z výškové techniky. Podobný osud čeká i další známou ruinu, trnovanský hotel Imperátor.

„V současné době je stavebním úřadem nařízena majitelce nemovitosti demolice s termínem plnění v 1. čtvrtletí 2018.  V průběhu času se řeší aktuální stav, kdy se budova částečně hroutí. Stavební úřad v rámci svých zákonných možností situaci řeší. V nejbližší době bude k této aktuální situaci svoláno jednání s vedením města,“ dodává k situaci Hynek Hanza.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*