FOTO: Na Den dětí se v Arkadii tvořilo

  •  

Už druhý ročník Tvořivého dne uspořádala na oslavu Mezinárodního dne dětí Arkadie ve spolupráci s teplickým Lions clubem. Ve čtvrtek, 1.června se otevřela vrata zahrady školy Arkadie pro každého kdo přišel a chtěl si vyzkoušet šikovnost svých rukou.

A využít této příležitosti se rozhodlo tolik dětí, že to na zahradě vypadalo jak v úle. Po pěti stovkách koláčků, které upekli studenti teplické Hotelové školy (mimochodem, mezi sebou vybrali peníze na nákup materiálu na ně) se jen zaprášilo, z toho lze usuzovat na několik set návštěvníků. Na deseti stanovištích je přivítali pracovníci školy, chráněných dílen a stacionářů Arkadie a za asistence studentů z teplického gymnázia jim umožnili vyzkoušet si řadu dovedností od výroby mýdla, přes zhotovení letadélka z lékařských špachtlí či navlékání korálků až po vytvoření co největší mýdlové bubliny. Těm nejmenším přitom pomáhaly i maminky nebo babičky (ale i tatínkové a dědečkové), ti větší přicházeli sami.

Po „pracovním výkonu“ se mohli občerstvit připravenou šťávou a již zmíněným koláčkem. Aby si všichni užili i kultury, vystřídali se na improvizovaném pódiu oba hudební soubory Arkadie, sólový kytarista Albert Maršík a hudební skupina ASS BEST. Maminky a babičky si zatím mohly v prodejním stánku vybrat některý z výrobků chráněných dílen Arkadie. Charitativní charakter akce byl podtržen pokladničkou na dobrovolné vstupné, ve které se sešlo 4706 korun. Tyto prostředky budou využity v programu Lví očko, který zajišťuje preventivní měření zraku dětí v mateřských školách

Poděkování za zdařilou akci patří Lions clubu (ten dětské tvoření podpořil částkou 10 tisíc korun), studentům gymnázia i hotelovky, všem účinkujícím, zainteresovaným pracovníkům školy i dalších středisek Arkadie a v neposlední míře tlakové výši, která zajistila krásné počasí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Josef Hon, Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*