FOTO: Na Den dětí se v Arkadii tvořilo

Už druhý ročník Tvořivého dne uspořádala na oslavu Mezinárodního dne dětí Arkadie ve spolupráci s teplickým Lions clubem. Ve čtvrtek, 1.června se otevřela vrata zahrady školy Arkadie pro každého kdo přišel a chtěl si vyzkoušet šikovnost svých rukou.

A využít této příležitosti se rozhodlo tolik dětí, že to na zahradě vypadalo jak v úle. Po pěti stovkách koláčků, které upekli studenti teplické Hotelové školy (mimochodem, mezi sebou vybrali peníze na nákup materiálu na ně) se jen zaprášilo, z toho lze usuzovat na několik set návštěvníků. Na deseti stanovištích je přivítali pracovníci školy, chráněných dílen a stacionářů Arkadie a za asistence studentů z teplického gymnázia jim umožnili vyzkoušet si řadu dovedností od výroby mýdla, přes zhotovení letadélka z lékařských špachtlí či navlékání korálků až po vytvoření co největší mýdlové bubliny. Těm nejmenším přitom pomáhaly i maminky nebo babičky (ale i tatínkové a dědečkové), ti větší přicházeli sami.

Po „pracovním výkonu“ se mohli občerstvit připravenou šťávou a již zmíněným koláčkem. Aby si všichni užili i kultury, vystřídali se na improvizovaném pódiu oba hudební soubory Arkadie, sólový kytarista Albert Maršík a hudební skupina ASS BEST. Maminky a babičky si zatím mohly v prodejním stánku vybrat některý z výrobků chráněných dílen Arkadie. Charitativní charakter akce byl podtržen pokladničkou na dobrovolné vstupné, ve které se sešlo 4706 korun. Tyto prostředky budou využity v programu Lví očko, který zajišťuje preventivní měření zraku dětí v mateřských školách

Poděkování za zdařilou akci patří Lions clubu (ten dětské tvoření podpořil částkou 10 tisíc korun), studentům gymnázia i hotelovky, všem účinkujícím, zainteresovaným pracovníkům školy i dalších středisek Arkadie a v neposlední míře tlakové výši, která zajistila krásné počasí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Josef Hon, Arkadie Teplice

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*