FOTO: Kruhák v Přestanově se začíná rýsovat

  •  

I když se dokončení kruhového objezdu v Přestanově přibližně o čtvrt roku opozdí, tak už se jeho podoba začíná rýsovat.  V současnosti probíhá stavba zastávek, vznikají nové zálivy a náběhy na samotnou okružní křižovatku, zároveň se dělají obrubníky na pravé straně. Kruhový objezd vyjde na zhruba 17 milionů korun, oproti plánovaným 15 milionům. Stavba se má kvůli komplikacím o dva miliony prodražit.

Kruhák na frekventovaném hlavním tahu mezi Teplicemi a Děčínem silničáři do jara silničáři nestihnou.  Práce na místě začaly 17. května 2017 a dokončení bylo plánováno na letošní březen.

„Důvodem, proč jsme žádali o prodloužení stavebního povolení, byla betonová deska v konstrukci komunikace. Od začátku se řešilo, jestli se v konstrukci nechá, nebo se bude odstraňovat. Nakonec deska na některých místech zůstane, ale v místě okružní křižovatky se bude muset odstranit,“ řekl David Huja, stavbyvedoucí firmy Swietelsky.

Nové datum dokončení je 30. června 2018. Ale ani po tomto datu nebudou mít řidiči na trase příjemnou cestu. ŘSD zde chystá opravu tří úseků, a to v Srbicích, před Přestanovem a před křižovatkou u Chlumce.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*