FOTO: Dubský klub Leonidas v Praze zápasil proti Slovinsku i proti domácím

  •  

Uskutečnilo se 2. kolo Mistrovství ČR Muay Thai pořádané C.M.T.A v pražské TJ Spoje. Pro velkou účast se celé kolo pořádalo na 2 rinzích, kde nás čekalo přes 50 zápasů.

Náš klub Leonidas Gym Muay Thai Dubí vyslal do boje 5 dětí. Dva z nich měli soupeře ze Slovinska a to Český reprezentant Tomáš Barták proti Slovinskému borci a dále pak náš začátečník Karel Franc proti stejně zkušenému Slovinci. Další dva zápasy jsme měli proti českým borcům a jeden proti Teplickému TKB. V pátem zápase na juniorském ringu se utkali reprezentanti Slovinska a České republiky, Tomáš Barták 15 let, se hned od začátku zápasu opřel do svého Slovinského soka a sérií tvrdých úderu ho ke konci prvního kola dostal do prvního počítání.

Po pauze se Slovinsky bojovník vzpamatoval a chtěl Tomášovi ukázat, že to lehké mít nebude, jeho útok však Tomáš rychle přerušil tvrdými direkty a opět přebral noty zápasu na svojí stranu. Během pár sekund poslal soka opět do počítání a následně znova. Slovinec se ovšem nevzdával a chtěl pokračovat v boji. Po startu Tomáš vyskočil a zasáhl soupeře ve skoku loktem, ihned zaklinčoval a sérií kolen na hlavu zápas ukončil KO. Což byl pro náš klub skvělý začátek. Na další zápasy se ke koučování přidal právě Tomaš Barták a Kamil Černy a já se věnoval dalším zápasům jako rozhodčí. Karel Franc 15 let bohužel na svého Slovinského vrstevníka nestačil fyzicky a zápas bohužel prohrál.

Dalším mladým bojovníkem byl Milan Gašperec 11 let,tento chlapec k nám dojíždí až z Oseka a poctivě se na zápasy připravuje,bohužel ale také nestačil na soupeře z Budějovic a prohrál na body. Další, tentokrát bojovnicí byla Klára Baladová 13 let, která přejela svojí soupeřku a vyhrála jednoznačně na body. Posledním bojovníkem byl 10 lety Jakub Ježek, který si poradil ze soupeřem z TKB Teplice a vyhrál zápas na body.

Celkové skóre tedy je 3 výhry a 2 prohry, s výkonem závodníku jsem spokojen a u těch co nevyhrály, víme na čem zapracovat. Já osobně jsem měl také jednu premiéru a to jako rozhodčí v ringu. Podpořit a pomoci s přípravou také přijeli naši závodníci Matěj Šimůnek, Šimon Verner a Nicol Černá a jako pomoc přijel i David Štajnc, který dělal časoměřiče na ringu juniorů.

Ladislav Horejš, Leonidas Gym Muay Thai Dubí

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*