FOTO: Díky studentům se na Miladě objevila spousta novinek

  •  

Začátkem prázdnin se konal na jezeře Milada workshop studentů Fakulty stavební ČVUT Praha. Ti zde navrhli a vytvořili nové objekty pro větší pohodlí návštěvníků jezera. Na hlavní pláži se objevily dřevěné lavičky, převlékárny, knižní koutky, odpočívadla a stinná místa.

„Ještě jsme dokončovali poslední kabinu a v té sousední se už převlékala paní. Stejně tak to bylo i s odpočinkovými místy – lidé ani nepotřebovali návod, hned všechno využili,“ popsal Luboš Otradovic, jeden ze studentů. Okamžitě se objevily první časopisy a knihy v originálních knihobudkách. „Budeme rádi, když se poličky zaplní, takže vítána je každá kniha nebo časopis, které lidé přinesou,“ doplnila Hana Volfová mluvčí PKÚ, který celé území jezera Milada spravuje.

„Dřevěné prvky sem zapadly a lidé je okamžitě přijali,“ řekl chabařovický starosta Josef Kusebauch. Stejný názor měl i Tomáš Vlach, náměstek primátora Ústí nad Labem. „Milada má obrovský potenciál. Studenti předvedli, jak málo stačí k posunu, i když není snadné na podobné akce sehnat finanční prostředky. V příštím roce bychom rádi akci zopakovali a studenti jistě přijdou s dalšími originálními nápady,“ vyjádřil se.

Své představy mohli studenti z jižních Čech, Prahy, Ústeckého i Pardubického kraje realizovat díky Nadaci ČEZ a Dobrovolnému svazku obcí jezera Milada.  PKÚ, který vytvořil technicko-organizační podmínky pro realizaci studentského workshopu, pokračuje i během letních týdnů v budování infrastruktury na jezeře. Díky tomu se do příštího roku výrazně zlepší podmínky pro podnikatele, kteří tu nabízejí služby v podobě občerstvení a půjčoven.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*