FOTO: Česká thajboxerská reprezentace v Bělorusku

Česká Muaythai Asociace (C.M.T.A.) vyslala 3. až 7. dubna sedm dětí vybraných z republiky na Muaythai Cup “STAYKI OPEN“ do běloruského Minsku. Z dubského klubu Leonidas byl vybrán Matěj Šimůnek 12 let a Lukáš Klaška 15 let, Lukáš Černý 12 let,Tomáš Barták 14 let z Hanuman gym Praha pak Tobiáš Barták 13let a z Tik Tak Rokycany Viktorie Jílková 12 let a Martin Petráš 16 let.

Do Olympijského sportovního komplexu nedaleko Minsku vyrazil český juniorský výběr pod vedením asistenta reprezentačního trenéra pro mládež Ladislava Horejše a za doprovodu Lukáše Jílka. Česká výprava byla nejzápadnějším zúčastněným státem, byli zde hlavně Bělorusové, Rusové, Litva, Lotyšsko, Gruzie a podobně. Tyto východní státy jsou známí tím, že u nich jsou bojové sporty na vysoké úrovni. Náš výběr ovšem zabodoval a stal se třetím nejúspěšnějším týmem. Všem reprezentantům se podařilo vybojovat medaile a to takto: Viktorie Jílková, Tobiáš Barták a Lukáš Černý – zlato, Tomáš Barták – stříbro a Lukáš Klaška, Martin Petráš a Matěj Šimůnek – bronz. Viktorie Jílková se navíc stala nejlepší ženskou zápasnicí turnaje.

Mezinárodního turnaje se zúčastnilo celkem 205 sportovců z osmi zemí

V ČR se 6. dubna konal i republikový trénink dětí Kids Muaythai Challenge IV kde z důvodu reprezentačního výjezdu a nemocí byla tentokrát slabší účast 12 detí z Dubí ovšem na soutěže dorazilo a dovezlo 3 zlaté , 5 stříbrných a 5 bronzových medailí. Tím, že já byl v Bělorusku měl děti na starost Michal Vinduška a David Štajnc, ten se převlékl za Muaythai maskota Českého lva, čímž se dětem stala soutěž zajímavější.

Tímto jím děkuji.

Ladislav Horejš, Leonidas Gym Muay Thai Dubí

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*