FOTO: Arkadie hostila přátele z Německa a Polska

Foto: Josef Hon
  •  

Při devátém setkání v rámci projektu Erasmus+ E.B.A.M.B., zaměřeného na pracovní uplatnění osob se zdravotním postižením, hostili své kolegy z Německa a Polska v teplické Arkadii.

Projekt financovaný z prostředků Evropské unie umožňuje pracovníkům v sociálních službách německé organizace Lebenshilfe „ALTMARK-WEST“ z Gardelegenu, polské PCPR ze Zlotoryje a teplické Arkadie výměnu zkušeností realizovanou vzájemnými stážemi, setkáváním týmů či tvorbou výukových manuálů. Právě na programu dalších společných akcí se v rámci pracovní části setkání domlouvali vedoucí pracovníci všech tří organizací. Byly stanoveny termíny říjnového setkání v Polsku v rámci sportovní soutěže paralympijského typu a listopadového adventního trhu v Německu, na kterém budou organizace zapojené do projektu prodávat výrobky svých chráněných dílen.

Vedle pracovní části mělo setkání i část společenskou. V jejím rámci se hosté seznámili s Teplicemi s paluby turistického vláčku Humboldt, který je vyvezl na Doubravku, setkali se se zaměstnanci Arkadie na společenském večeru na úpořinském statku, kde také oslavili narozeniny Wojtka, vedoucího polské delegace. Druhý den podnikli výlet do terezínské pevnosti a jejích kasemat. V Terezíně se také seznámili s chráněným pracovištěm litoměřické Diakonie, restaurací Klobouk, kde poobědvali. Jeho vedoucí je seznámila se zkušenostmi se zaměstnáváním osob s převážně mentálním postižením.

Arkadie se do projektů financovaných z fondů EU zapojuje již od roku 2005 a získává tak významné prostředky, směřující zejména do oblasti uplatnění klientů se zdravotním postižením na trhu práce.

 
 
 
 
 
 

Josef Hon, Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*