FK Teplice podporuje charitativní projekt #newlegs

  •  

Teplický fotbalový klub dlouhodobě podporuje různé charitativní projekty a nyní se nově zapojuje do podpory projektu #newlegs.

#newlegs je skupina, která sdružuje lidi na podporu Terezy Bártové z Oseka, která letos onemocněla zákeřnou meningitidou, vlivem které jí byly amputovány nohy v bércích a většina článků prstů. Navíc jí doposud nefungují ledviny a musí pravidelně docházet na dialýzu.

Již je založený instagramový účet, na který se posílají fotky z různých koutů světa se samolepkami #newlegs a informuje se zde o všech novinkách. Je také založen transparentní účet, kam může kdokoliv přispět.

Peníze budou použity na koupi nových odlehčených sportovních protéz, aby Tereze byl umožněn co nejrychlejší návrat ke sportu, který tak miluje.

„Děkujeme FK Teplice za podporu naší kamarádky a velké sportovkyně Terezy. Je pro nás důležité, že se i klub první fotbalové ligy do projektu zapojil a bude pomáhat. Všem hráčům a celému realizačnímu týmu děkujeme a přejeme úspěšnou fotbalovou sezónu,“ říká za celý projekt #newlegs Jan Kuták, jeden ze zakladatelů.

FK Teplice podpoří projekt  #newlegs hned několika způsoby: propagace projektu bude  probíhat v klubovém magazínu, na sociálních sítích, na webu FK Teplice a i při všech podzimních zápasech žlutomodrých. Přispět se rozhodli také hráči FK Teplice, kteří za každý svůj gól, asistenci či vychytané čisté konto v případě brankářů věnují na transparentní účet po tisícikoruně.

Celá spolupráce vygraduje při posledním podzimním zápase s Plzní, při kterém klub věnuje z každé prodané vstupenky část na transparentní účet.

„Chceme pomoci dobré věci, proto jsme se rozhodli zapojit celý klub, od samotných hráčů pak vzešla iniciativa, že by také rádi pomohli. Všichni věříme, že góly, asistence i čistá konta budou přibývat a tím také peníze na pomoc Tereze.  Současně si všichni přejeme, aby na zápas s Plzní dorazilo co nejvíce diváků a i tento příspěvek byl co nejvyšší,“ doufá manažer marketingu a PR FK Teplice Martin Kovařík.

Připojte se i vy k projektu #newlegs, sledujte instagramový profil new.legs nebo přispějte na transparentní účet 115-5166420227/0100.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*